FOTBAL  »  Superliga  »  STADION

FOTO Imagini spectaculoase de pe noua arenă din Bănie » Stadionul arată superb și în interior

Foto: Facebook/Lia Olguța Vasilescu +5   FOTO
Foto: Facebook/Lia Olguța Vasilescu

Articol de GSP - Publicat luni, 10 iulie 2017 13:39

Fostul primar al Craiovei, Lia Olguța Vasilescu, a verificat stadiul lucrărilor de pe noul stadion din Craiova și anunță că va purta discuții cu cei de la Compania Naționala de Investiții, pentru a grăbi firmele de construcții.

Actualul ministru al muncii a publicat pe pagina de Facebook și noi imagini cu arena, care mai necesită lucrări mai ales la Peluza Nord și suprafața de joc.

"Astăzi, am vizitat șantierul stadionului de fotbal al Craiovei, împreuna cu senatorul Claudiu Manda. De la ultima vizita, lucrările au avansat la interior și la esplanada, dar nu și pe suprafața de joc, iar la Peluza Nord mai este încă de lucru la fațadă.

Luni, voi avea o discuție și cu Compania Naționala de Investiții pentru a grăbi firmele de construcții, mai precis pe cea care se ocupa de zona de nord. Din păcate, nu mai am timpul fizic sa merg de doua ori pe săptămâna in șantier", a scris Lia Olguța Vasilescu pe Facebook.

Noul stadion din Craiova urmează să fie finalizat în această vară, iar inaugurarea ar fi prevăzută pentru începutul toamnei.

Mai multe imagini cu arena în galeria foto!

Citește și:
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Noutati auto
Filmarea cu accidentul care a șocat România: zboară peste două mașini în intersecție!
Amenințări fără precedent la FCSB: „Nu vor să rămână la noi. Vor juca la echipa a doua, cu Recolta Gheorghe Doja și Avicola!”
Superliga
Amenințări fără precedent la FCSB: „Nu vor să rămână la noi. Vor juca la echipa a doua, cu Recolta Gheorghe Doja și Avicola!”
Louis Munteanu, rafală de reproșuri la interviu: „Când faci egal cu o echipă ca Metaloglobus...” + Și-a declarat admirația pentru rivală
Cupa Romaniei
Louis Munteanu, rafală de reproșuri la interviu: „Când faci egal cu o echipă ca Metaloglobus...” + Și-a declarat admirația pentru rivală
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (49)
1425838917717550
John Milne  •  10 Iulie 2017, 16:51
Postat de luciann pe 10 Iulie 2017, 14:59

Nu inteleg de ce nu pun scaune rabatabile peste tot ca in Occident!

Pt ca le rupe pleava .

randoomoierul
randoomoierul  •  10 Iulie 2017, 18:52

imagini cu stadionul lui FCSB nu aveti ?????

widoqq
widoqq  •  10 Iulie 2017, 14:48

Timisoara are 2 echipe in divizia B , una in divizia A si nu stiu unde or sa joace!. Are un singur stadion si ala facut pe vremea comunistilor. Un oras civilizat are nevoie de stadioane si sali de sport civilizate. Bravo pentru Craiova.

Vezi toate comentariile (49)
Comentează