Alte știri din fotbal
Note GSP la CFR Cluj - FCSB 1-0 » Insolvenții premianți, aroganții repetenți
0
Florin Niță, comentariu aspru, după eșecul lui FCSB: „Experimentele se fac în cantonament”
0
Marius Șumudică i-a surprins pe toți: „Această victorie este cadoul meu de nuntă pentru Oana. M-a impresionat enorm”
2
Andrei Cordea: „Astăzi a fost război cu FCSB” + „Dacă asta ajută clubul, o să plec”
0
Știri din fotbal internațional
„Șobolan, șobolan, șobolan!” » A avut parte de cea mai ostilă primire în Premier League
0
Barcelona, manita la debutul în La Liga » Nou-veniții au impresionat
0
PSG era condusă la pauză, 0-2, la debutul în noul sezon de Ligue 1. Apoi a intrat Ferran Torres!
0
Analiza lui Iraola, după debutul oficial la Liverpool: „Mi-au plăcut multe lucruri”
0
Lifestyle
Una dintre cele mai sexy cântărețe din România a făcut show, înainte de UTA - Corvinul: „Am avut emoții uriașe!”
0
„Tigroaica” Zoe a plecat în vacanță fără starul de la Mondial și a atras toate privirile: și-a etalat toate tatuajele
0
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
8
„Călăreața apocalipsei” » Și-a lăsat mască urmăritorii cu noile fotografii provocatoare
4
Mobilizare pe Dunăre și pe Olt pentru a salva centrala de la Cernavodă. ...
Libertatea
Scandal cu spray lacrimogen la coadă la merdenelele din Piața Amzei. Bărbat ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Salariile primarilor cresc, pas cu pas, pe noua lege. Cine va ajunge la o ...
Libertatea
CEREM DEPUNCTAREA ECHIPEI OSK SEPSI PENTRU MESAJE IREDENTISTE şi NAŢIONALISTE PRO-UNGARIA PROMOVATE DE SUPORTERII EI ! În orice stat care ţine la istoria, blazonul şi demnitatea sa, nu este admisă ca limbă oficială, limba minorităţilor , steaguri separatist-teritoriale sau ale altui stat, însemne, imnuri, cântece sau sloganuri ale naţionalităţilor conlocuitoare cu vădit iz revendicativ şi revizionist !
Desi intotdeauna am fost un opozant al clubului dinamo, care pentru mine va ramane mereu clubul militiei, totusi admir gestul suporterilor dinamovisti, un gest frumos, patriotic si, din pacate, extrem de rar in Romania! Ardealul este pamant romanesc, nu unguresc! Steagul ala nu are ce cauta in Romania, iar scandarile pro-Ungaria la fel! Sa se mute peste granita daca vor sa traiasca in Ungaria, respectivii insi!
Lasati prostiile! Ca tin cu x sau cu y.Ce cauta steagul ungariei la un meci din campionatul Romaniei
Crainicul de la Colentina pune mizeria aia de cântec la stația de amplificare. Conducătorul lui Sepsi nu face mare caz. Astăzi, ca din întâmplare, merg ai noștri cu steaguri tricolore acolo, steaguri pe care nu le afișează și când evoluează în fața Chiajnei, de pildă. Nu-i nimic provocator în asta, să mergi cu tricolorul exact la meciurile contra celor pe care toată prostimea îi consideră unguri de-a valma, deși au antrenori români și o mulțime de jucători români în componență( Sepsi și CFR). Nu, noi nu provocăm niciodată. Suntem niște imaculați. Noi suntem preanevinovații istoriei. Suntem atît de pașnici și de cumsecade încât pe forumuri, la adăpostul nick-ului anonim, se discută numai serafic, de-ți e mai mare dragul.
Ba esti nebun si- au furat- o de la sepsi Asa ceva doar la DDB intalnesti
Provocare da, extremism nu. Oricum, mica revolta care se iscase acolo nu trebuia aplanata cu gaze lacrimogene. Eu sunt revoltat ca jandarmii nu au nicio solutie la cel mai mic conflict care se iveste. Daca se bat 2 pe strada , ce fac ? tot gaze lacrimogene ?>
:))))) te agiti degeaba cu extremismul asta. Totul a plecat de la un simplu suporter care flutura un steag, si apoi a urmat un exces de zel din partea jandarmilor. P-aia sa-i injuri, jandarmeria e o institutie de tot ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Echipa ar trebui retrogradata iar fanii expulzati in Ungaria!
Eu am fost la meci, de curiozitate si am stat chiar langa galeria dinamovista. Celebrul "Ria, ria Hungaria" a fost o replica la nu mai putin celebrul "Afara, afara, cu ungurii din tara", dar banuiesc ca nu era in interesul vostru sa amintiti ca s-a scandat si asa ceva. Iar dinamovistii au venit pregatiti special pentru meci, nu de alta, dar nu am vazut ca la vreun meci cu Steaua galeria sa cante "Treceti, batalioane romane Carpatii" sau alte cantece patriotice care erau clar destinate sa provoace. Galeria lui Sepsi chiar i-a aplaudat ironic la un moment dat, apoi au dat si ei ce au avut mai bun. Personal, as avea o propunere: sa se faca un Fight Club special pentru indivizi de genul asta, unde toti mardeiasii din galerii sa poata merge si sa se exprime in raport cu nivelul de cultura si civilizatie a pumnului pe care il detin. Poate in acest fel se racoresc si ei iar oamenii normali pot merge la meci fara sa le fie frica sau fara sa primeasca gaze lacrimogene in fata din cauza unor indivizi care nu au alta dorinta decat sa sara la bataie.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.