LIGA 1  ·  DINAMO

FOTO Iulian Dima, eroare după eroare în Dinamo - Botoșani! L-a iertat de două ori în trei minute de eliminare pe N'Diaye, care a marcat golul victoriei

Captura Telekom Sport

Luni, 22 Aprilie

Mamoutou N'Diaye putea fi eliminat de Iulian Dima pe finalul meciului dintre Dinamo și FC Botoșani, terminat cu victoria gazdelor, 1-0. „Centralul” partidei nu i-a arătat al doilea cartonaș galben, deși mijlocașul putea să îl primească în două rânduri.

Avertizat încă din minutul 36 cu cartonașul galben, închizătorul dinamovist i-a dat peste picioare lui Karaboue în minutul 77 și putea fi trimis la cabine.

Fotbalistul celor de la Botoșani era într-o cursă spre poarta diamovistă și a fost oprit cu o piedică de jucătorul din Mali. Nu numai că n-a avut nicio treabă cu mingea, dar a oprit și o acțiune ce putea fi foarte periculoasă, cu un fault din spate.

faza1

La doar 3 minute de la acest eveniment, același N'Diaye i-a pus talpa pe tibie tot lui Karaboue. De această dată, N'Diaye putea vedea chiar cartonașul roșu direct, dar Dima n-a dat nici măcar fault.

faza2

Mai mult, Mamoutou N'Diaye a înscris golul victoriei dinamoviste cu o lovitură de cap, în minutul 87.

VEZI ȘI:

Pică transferul lui Mihai Răduț la Dinamo? Mircea Rednic s-a săturat să-l aștepte: „Cât să mă rog de el?”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!