FOTBAL  »  Superliga  »  ARGEȘ - ASTRA

FOTO UPDATE Marius Avram a avut dreptate! Găman l-a călcat pe Malele

FC Argeș a deschis scorul în minutul 69 al partidei cu Astra, dintr-un penalty controversat dictat de arbitrul Marius Avram. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 octombrie 2020 22:28 / Actualizat vineri, 16 octombrie 2020 23:35

FC Argeș și Astra, ambele cu antrenori interimari pe bancă, au oferit un spectacol agreabil în prima oră de joc, fără să marcheze. Golul a venit în minutul 69, după o decizie controversată a brigăzii de arbitri.

Marius Avram, decizie perfectă

Atacantul elvețian Cephas Malele a reluat cu capul, din zona punctului cu var, de lângă Valerică Găman. Fundaș central revenit recent la Giurgiu ridicase periculos piciorul, dar l-a retras la timp, fără a-l atinge pe adversar. Din primele reluări, singurul contact dintre cei doi are loc mult după ce Malele a lovit mingea, în cădere. „Centralul” Marius Avram, excelent plasat, și asistentul au decis însă să dicteze penalty. Alt unghi de filmare, din spatele porții, le-a dat dreptate! Găman a aterizat cu piciorul pe glezna atacantului advers.

Ionuț Șerban (28 de ani) a transformat fără probleme și a spart gheața în acest sezon de Liga 1.

Clasament Liga 1:

Dinamo aprinde derby-ul cu oltenii! Declarații explozive: „Craiova a fost implicată în niște meciuri cu probleme”

Favoritul fanilor vrea la Dinamo, dar n-a fost contactat de nimeni: „Am repetat de prea multe ori că îmi doresc să mă întorc, dar nu vreau să deranjez”