FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - PETROLUL 0-1

FOTO Petrolul învinge Steaua, scor 1-0, și lupta la titlu se intensifică!

Articol de GSP - Publicat joi, 09 aprilie 2015 17:21

Petrolul a învins Steaua pe Arena Națională, scor 1-0, gol Nepomuceno, după un meci fără prea multe ocazii.

Prima repriză a fost una închisă, fără nici o ocazie importantă la vreuna dintre cele două porți, iar după primele 45 de minute scorul rămînea alb. Singurele lucruri de remarcat din prima parte au fost fluierăturile spectatorilor la fiecare atingere de balon din partea lui Bourceanu, care de altfel a și fost schimbat în minutul 64 cu Neagu.

Golul a venit în minutul 90, cînd Kronaveter l-a văzut bine pe Nepomuceno căruia i-a pasat, Toșca nu a mai ajuns lîngă fotbalistul Petrolului și mijlocașul "lupilor" l-a executat pe Arlauskis.

După această etapă, roș-albaștrii rămîn lideri, cu 56 de puncte, și micșorează diferența față ocupanta poziției secunde, ASA Tg. Mureș, care este la patru lungimi în spatele campioanei. De partea cealaltă, ploieștenii urcă pe locul trei în Liga 1, cu 46 de puncte.