sadiku
sadiku  •  17 Martie 2017, 21:49
Postat de kwd2015 pe 17 Martie 2017, 21:42

Esri degeaba poe lume

Surpriză în Cupa României! CS Mioveni - Steaua 1-1 (5-4, la penalty-uri). De Amorim ratează şi îşi îngroapă echipa la loviturile de departajare

sadiku  •  17 Martie 2017, 21:48

Steaua - Dinamo 1-3. Spectacol total în primul derby din 2017! Finală Timișoara - Dinamo în Cupa Ligii Dinamo a câștigat cu 3-1 pe terenul Stelei în returul semifinalelor Cupei Ligii României și s-a calificat în ultimul act de pe 20 mai cu scorul general de 7-2 în dublă manșă. Cosmin Contra are în continuare procentaj 100% de victorii în primul mandat ca antrenor la formația roș-albă, care a câștigat toate cele 3 meciuri disputate sub comanda sa. După 1-4 în turul din decembrie (VIDEO), steliştii au început în ofensivă şi au ratat prima ocazie prin Enache. Apoi, Gabi Tamaş şi-a încercat norocul din lovitură liberă. Înainte de pauză, dinamoviştii au deschis scorul după o gafă de proporţii a lui Niţă, de care a profitat Nistor (37). În repriza secundă, Florin Tănase a obţinut penalty-ul din care Alibec a egalat pentru stelişti. La prima atingere de balon după ce a intrat pe teren, Patrick Petre a readus-o pe Dinamo în avantaj. Același Petre a fost faultat în careu de Bălaşa şi a vrut să execute lovitura de la 11 metri, dar Hanca a fost cel care a închis tabela la 3-1. Steaua nu a mai câștigat în fața lui Dinamo de 10 meciuri. Ultima victorie roș-albastră în fața "câinilor" datează din mai 2015, când Costel Gâlcă era antrenorul Stelei, într-un 3-1 pe terenul lui Dinamo.