FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - U CRAIOVA

FOTO "Roșu" direct! Un om de bază al lui Petrescu a intrat mai devreme în vacanță în minutul 82 cu Craiova

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 mai 2018 22:33

CFR Cluj a terminat meciul cu Craiova (1-0) de pe teren propriu în 10 oameni, după ce Kevin Boli a fost eliminat de Marius Avram în minutul 82.

Fundașul central al celor de la CFR a avut o intrare ciudată, cu talpa pe glezna lui Apostol Popov, deși era în posesia mingii, iar arbitrul n-a avut nicio ezitare și i-a arătat lui Boli direct cartonașul roșu.

Așadar, cel mai probabil Boli va intra în vacanță pentru că va fi suspendat cel puțin două etape, la partidele cu Astra Giurgiu și Viitorul, ultimele din acest campionat pentru echipa lui Dan Petrescu.

"Boli face un fautl grosolan care pune în pericol integritatea corporală a adversarului. E roșu clar, fără discuții", a zis Iosif Biro, expert în arbitraj la LookTV.