FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV - STEAUA

FOTO şi VIDEO FC Braşov - Steaua 3-1 » "Roş-albaştrii", la al doilea eşec din acest sezon

Articol de GSP - Publicat luni, 26 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat luni, 26 noiembrie 2012 22:39

Înfrîngerea la scor cu VfB Stuttgart, 1-5, s-a simţit în jocul Stelei din această de la Braşov. Elevii lui Laurenţiu Reghecampf au pierdut din nou, de această dată cu 1-3, într-un meci în care Marius Avram a dictat 4 lovituri de pedeapsă, cîte două pentru fiecare echipă.

Vezi aici comentariul liveTEXT al partidei!

Pentru braşoveni, Batin a deschis scorul în minutul 15, însă Raul Rusescu a egalat după 9 minute. Pînă la pauză, scorul a rămas neschimbat. În minutul 61, Păun i-a readus pe "stegari" în avantaj.

Cu 10 minute înainte de final, Steaua a beneficiat de un alt penalty, însă acelaşi Rusescu a ratat. Cinci minute mai tîrziu, Marius Avram acordă din nou penalty, de această dată pentru FC Braşov, iar Mugurel Buga îl transformă cu siguranţă.

Vezi aici golurile şi cele mai importante faze VIDEO!

Steaua pierde al doilea meci consecutiv, dar rămîne pe primul loc în Liga 1, cu 41 de puncte, cu 7 peste Astra, care este pe locul 2. FC Braşov urcă pe locul 9, la 3 puncte în spatele lui Dinamo şi Rapid.

Echipele de start:

FC Braşov: Mutu - Velayos, Machado, Cr. Munteanu, Cr. Ionescu - Viveiros, Mateiu, B. Madeira, I. Popa - Batin, Buga
Rezerve: Dărăbanţ, David, Potecu, Tameş, C. Brata, Păun, Hadnagy

Steaua: Tătăruşanu - Martinovic, Chiricheş, Gardoş, Pârvulescu - Bourceanu, Prepeliţă - Chipciu, Tănase, M. Costea - Rusescu
Rezerve: Cojocaru, Pintilii, Filip, Latovlevici, Dumitraş, Ad. Popa, Rocha

Rezultat șoc în optimi la Roland Garros! 6-0, 6-0 în 40 de minute
Tenis

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring