FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - FC BRAŞOV 1-1

FOTO » U Cluj şi Braşov şi-au împărţit punctele într-un meci decis de penaltyuri

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 februarie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 27 februarie 2011 17:33

Universitatea Cluj şi FC Braşoov au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul disputata astăzi la Alba Iulia. Ambele goluri au fost marcate în repriza a doua, din penalty.

Tehnicianul Ionuţ Badea l-a preferat în primul "11" pe tînărul atacant nigerian Tony, în locul veteranului Claudiu NIculescu (34 de ani), iar tînărul atacant nigerian nu a dezamăgit, fiind cel mai activ jucător al primei reprize. Elevii lui ionuţ Badea s-au întrecut în ratări în prima parte a meciului, iar la pauză s-a intrat la egalitate, scor 0-0.

Clujenii au deschis scorul prin Delgado, după un penalty obţinut de Adrian Cristea, iar Ilyes a readus egalarea duppă un penalty obtinut de Hadnagy.