FOTBAL  »  Superliga  »  VASLUI - STEAUA 0-1

FOTO&VIDEO Ajutor de la Colţescu » Steaua a jucat modest la Vaslui, dar a învins avantajată de arbitru, scor 1-0

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 octombrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 05 octombrie 2013 21:37

Steaua a învins la Vaslui, scor 1-0 şi se menţine în fruntea clasamentului, cu 22 de puncte. Piovaccari a adus victoria roş-albaştrilor, care au jucat modest şi au beneficiat de ajutorul lui Colţescu. Centralul a eliminat 3 jucători ai gazdelor!

Vezi VIDEO

Campionii au fost ţinuţi în şah în primele 45 de minute de moldovenii lui Moşteanu. Arbitrul Sebastian Colţescu a stricat echilibrul eliminîndu-l uşor pe Madson în minutul 34, după ce 7 minute mai devreme n-a acordat un penalty pentru gazde la duelul dintre Szukala şi Temwanjera.

Reghe a mutat la pauză: Stanciu şi Cristea in, Răduţ şi Tănase out. Golul a venit rapid: Adi Popa a centrat în faţa porţii, iar Piovaccari a reluat din 6 metri în plasă, 0-1.

Aflată în inferioritate, Vaslui a avut dificultăţi în a menţine posesia şi a fost nevoită să se apere şi să spere pe contraatac.

Colţescu i-a acordat un roşu controversat şi portarului Cerniauskas, la faultul în afara careului asupra lui Piovaccari. Vasluienii l-au pierdut şi pe Sînmărtean, care l-a călcat pe Piovaccari şi a fost eliminat corect.