FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - STEAUA

FOTO & VIDEO » Rusescu aduce a doua victorie pentru Steaua, care e la 6 puncte în spatele lui Dinamo

Raul Rusescu a deschis scorul în minutul 37 +22   FOTO
Raul Rusescu a deschis scorul în minutul 37

Articol de GSP - Publicat luni, 12 martie 2012 00:00 / Actualizat luni, 12 martie 2012 21:44

Steaua a cîştigat la Cluj, 1-0 cu Universitatea, singurul gol al partidei fiind marcat de Rusescu, în minutul 37. "Roş-albaştrii" s-au apropiat la 6 puncte de liderul Dinamo.

Aici ai comentariul liveTEXT al partidei!

Raul Rusescu a deschis scorul în minutul 37, în urma unei respingeri greşit a lui Szukala la o aruncare de la margine a lui Chiricheş. Golgeterul Stelei a înscris cu un şut la colţul scurt, la care Bornescu nu a avut reacţie (VIDEO).

Vezi mai jos o galerie foto de la meci şi golul lui Rusescu!

U Cluj a remizat etapa trecută în Giuleşti, contra Rapidulu (1-1), în timp ce elevii lui Ilie Stan s-au impus la limită la Mioveni, scor 1-0.

Ionuţ Badea nu poate conta pentru acest joc pe suspendaţii Pele, Abrudan, dar şi pe Grecu şi Matache, accidentaţi. De partea cealaltă, la Steaua nu vor evolua Latovlevici, Gabi Matei şi Gardoş (accidentaţi), Cristi Tănase (suspendat) şi Nikolici (neinclus în lot).

Dacă Steaua se va impune, va ajunge la 6 puncte de liderul Dinamo.

Echipe de start:

U Cluj: Bornescu - S. Achim, Galamaz, Szukala, D. Popa - Păcurar, Hoban, L. Marinescu - M. Cristescu - Cl. Niculescu, Ad. Cristea
Antrenor: Ionuţ Badea
Rezerve: M. Popa, Mendy, Morar, R. Moldovan, Cojocnean, N. Tony, Grozav

Steaua: Tătăruşanu - Martinovici, Chiricheş, Geraldo, Pîrvulescu - Chipciu, Bourceanu, Prepeliţă, Fl. Costea - Tatu, Rusescu
Antrenor: Ilie Stan
Rezerve: Stanca, Iliev, Răduţ, M. Costea, Bicfalvi, T. Bălan, G. Machado

Arbitru: Alexandru Tudor (Bucureşti)
Asistenţi: Aurel Oniţa (Constanţa), Eduard Dumitrescu (Piteşti)

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”