FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - VOINŢA 2-1

FOTO&VIDEO Salvatorul Maftei » CFR Cluj a învins Voinţa(2-1) şi se menţine lider

Vasile Maftei a înscris un supergol care o menţine pe CFR pe primul loc +8   FOTO
Vasile Maftei a înscris un supergol care o menţine pe CFR pe primul loc

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 mai 2012 00:00 / Actualizat sambata, 12 mai 2012 00:44

CFR Cluj a învins în Gruia pe Voinţa, 2-1, şi păstrează poziţia de lider. Maftei a marcat golul victoriei în al patrulea minut de prelungiri.

VEZI AICI REZUMATUL

CFR Cluj a condus cu 1-0 la pauză pe Voinţa Sibiu. Sougou a deschis scorul în minutul 9 cu un lob spectaculos de la aproape 25 de metri (9). Gazdele n-au mai avut nici o mare ocazie în prima parte, în timp ce I. Popa a fost aproape de egalare în minutul 40, dar Beto a salvat.

Oaspeţii au profitat de jocul apatic al clujenilor şi au dat lovitura. Apostol a reluat pe spate din lovitura liberă a lui Tătar şi a adus egalarea(63).

Nou-intrat în locul lui Kapetanos, Ronny a primit două galbene în 17 minute şi a fost eliminat. Jucătorii lui Andone intrau deja în criză. Sibienii au reuşit să închidă spaţiile spre poarta lui Miron şi au păstrat rezultatul de egalitate pînă în prelungiri.

Maftei a aruncat tribunele în aer în al patrulea minut de prelungiri. A prins un şut fabulos de la 25 de metri şi a adus o victorie mare pentru CFR Cluj, 2-1.