FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - UTA

FOTO + VIDEO Scene incredibile la Arad la returul dintre UTA și Voluntari! Gazdele s-au impus, scor 1-0, pe un teren plin de apă, dar ilfovenii sunt cei care continuă în Liga 1

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 iunie 2016 08:51

Pe un teren foarte greu, îmbibat de apă, UTA a reușit să câștige returul barajului de promovare/retrogradare cu FC Voluntari, scor 1-0.

N-a fost însă destul pentru ca formația arădeană să poată elimina formația ilfoveană, care a câștigat manșa tur cu 3-0.

Rus a marcat singurul gol al meciului în minutul 88. Așadar FC Voluntari va juca și în sezonul viitor în Liga 1, în timp ce UTA va rămâne în Liga a 2-a.

VEZI VIDEO

***

FINAL UTA - VOLUNTARI 1-0 (Rus 88)

13:25

A început partida! Cele două echipe au ieșit pe teren și Cristi Balaj a fluierat startul partidei

13:20

Startul meciului amânat cu 30 de minute: Se fac eforturi pentru ca partida să se joace până la urmă! Dumitru Dragomir critică reacția autorităților locale din Arad: "Nu i-o fi rușine primarului? Unde e primarul? Trebuia să aducă 200 de oameni să repare. Toată lumea va râde de noi.Ați mai pomenit așa ceva? Echipele să străngă apa... Doamne ferește. L-a durut în fund pe primar", a zis acesta pentru Dolce.

13:10

Scene incredibile la Arad: Cristi Balaj, dar și ceilalți arbitri au ajutat la refacerea suprafeței de joc de la Arad. Jucătorii celor două echipe, de asemenea, au venit cu prosoape și bureți pentru a strânge apa de pe gazon. Gest superb al arbitrului de la acest joc, dar și a fotbaliștilor de la Voluntari, care au făcut totul pentru ca acest meci să se joace

13:00

Startul meciului a fost amânat!: La Arad plouă torențial, iar startul meciului a fost amânat cu 15 minute! Terenul este îmbibat cu apă. Organizatorii fac tot posibilul ca terenul să fie practicabil

VEZI LIVETEXT PARTIDA

Echipele:

UTA: Miron - Manea, Botiș, Gligor, Burlă - Strătilă, Chindriș, Jorza, Copil - Man, Curtuiuș

Voluntari: Bornescu - Filipov, Maftei, Târu, Mitache - Novac, Moke, Achim - Căpătână, Bălan, Enceanu

4 victoriiconsecutive are UTA pe teren propriu, unde n-a mai pierdut de 17 meciuri