FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA

Gabriel Velcovici: "Vrem să fim cît mai sus, în cupele europene, dacă se poate"

Gabriel Velcovici
Gabriel Velcovici

Articol de GSP - Publicat marti, 23 decembrie 2008 00:00

Mijlocaşul Gloriei Bistriţa, Gabriel Velcovici, a declarat, marţi, că este încrezător în şansele echipei sale de a se menţine în Liga I şi consideră că se poate clasa la finalul acestui sezon pe unul dintre locurile 6-7, transmite corespondentul NewsIn.

"Primele şapte-opt meciuri vor fi foarte grele. Dacă trecem cu bine de primele două etape, atunci ne vom afla pe un drum bun. Dacă scoatem patru puncte din primele două meciuri ale returului, cu Rapid şi Universitatea Craiova, o să fie foarte bine, iar eu cred ca vom reuşi acest lucru.

Pentru primul an în care acest grup joacă împreună, un loc 6-7 la finalul campionatului ar fi foarte bun. Este un obiectiv realizabil, suntem la 7 puncte de zona respectivă. Cred că nu o să mai avem probleme cu zona minată, singura noastră problemă va fi să urcăm continuu în ierarhie", a spus Velcovici.

Fotbalistul a menţionat că dacă Gloria îşi va propune doar lucruri mărunte, atunci cu atât se va alege. "Personal, nu mă mulţumeşte locul din clasament, cred că nu mulţumeşte pe nimeni în totalitate, pentru că ne dorim să fim cât mai sus, să jucăm într-o cupă europeană dacă se poate. Nu jucăm doar ca să nu fim în zona retrogradarii. Dacă te mulţumeşti cu puţin, puţin primeşti. Nimeni nu-şi doreşte să joace pentru evitarea retrogradării", a mai opinat acesta.

Gloria Bistriţa a încheiat turul de campionat pe locul 12, cu 21 de puncte strânse, la 5 puncte de primul loc retrogradabil.

Sursa: Newsin

Mijlocaşul Gloriei Bistriţa, Gabriel Velcovici, a declarat, marţi, că este încrezător în şansele echipei sale de a se menţine în Liga I şi consideră că se poate clasa la finalul acestui sezon pe unul dintre locurile 6-7, transmite corespondentul NewsIn.

"Primele şapte-opt meciuri vor fi foarte grele. Dacă trecem cu bine de primele două etape, atunci ne vom afla pe un drum bun. Dacă scoatem patru puncte din primele două meciuri ale returului, cu Rapid şi Universitatea Craiova, o să fie foarte bine, iar eu cred ca vom reuşi acest lucru.

Pentru primul an în care acest grup joacă împreună, un loc 6-7 la finalul campionatului ar fi foarte bun. Este un obiectiv realizabil, suntem la 7 puncte de zona respectivă. Cred că nu o să mai avem probleme cu zona minată, singura noastră problemă va fi să urcăm continuu în ierarhie", a spus Velcovici.

Fotbalistul a menţionat că dacă Gloria îşi va propune doar lucruri mărunte, atunci cu atât se va alege. "Personal, nu mă mulţumeşte locul din clasament, cred că nu mulţumeşte pe nimeni în totalitate, pentru că ne dorim să fim cât mai sus, să jucăm într-o cupă europeană dacă se poate. Nu jucăm doar ca să nu fim în zona retrogradarii. Dacă te mulţumeşti cu puţin, puţin primeşti. Nimeni nu-şi doreşte să joace pentru evitarea retrogradării", a mai opinat acesta.

Gloria Bistriţa a încheiat turul de campionat pe locul 12, cu 21 de puncte strânse, la 5 puncte de primul loc retrogradabil.

Sursa: Newsin

Citește și:
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ronaldo i-a „tăiat-o” reporterului când a fost întrebat de Messi
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Superliga
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ce a strigat Cristiano Ronaldo către camerele TV, imediat după victoria cu Uzbekistan
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
AI-ul stăpânește Mondialul într-un mod rapid și înfricoșător! Distingi pozele trucate de cele reale?
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Profit.ro
FOTO Frații Pavăl, fondatorii Dedeman, tranzacție cu un milionar belgian
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (4)
 •  23 Decembrie 2008, 15:02

liniste flegmelor ..voi vorbiti noi facem

 •  23 Decembrie 2008, 14:33

HHHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAHA; auzi la el, UEFA.

 •  23 Decembrie 2008, 13:25

Taci ma dreacu din gura ca esti copt si tu si gloria aia...v-ati casat de tot gata cu blaturile, o sa mergeti si voi prin seria a2a. Tu vorbesti de cupe europene si voi santeti vai de capu vostru. Misto gluma, imi place de voi glumetilor.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează