FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - FCSB

Gafă uluitoare a lui Andrei Vlad în Craiova - FCSB » Portarul roș-albaștrilor, intervenție lamentabilă la șutul lui Nistor

Eroarea lui Andrei Vlad din Craiova - FCSB / Captură +8   FOTO
Eroarea lui Andrei Vlad din Craiova - FCSB / Captură

Articol de GSP - Publicat joi, 29 aprilie 2021 21:07 / Actualizat joi, 29 aprilie 2021 21:31

CS Universitatea Craiova și-a majorat avantajul în derby-ul cu FCSB după o gravă eroare a lui Andrei Vlad, care a intervenit neinspirat la șutul lui Dan Nistor.

Repriza secundă a confruntării din Bănie a început cum nu se putea mai prost pentru Craiova. Alb-albaștrii au rămas în „10” după eliminarea lui Vătăjelu, iar emoțiile au început să crească la poarta lui Pigliacelli. Din acel moment, oltenii au mizat doar pe cartea contraatacului, stil care a facilitat golul secund al trupei lui Marinos Ouzounidis.

Care n-ar fi avut loc însă fără largul concurs al lui Andrei Vlad. Portarul FCSB-ului, care a avut evoluții ireproșabile pe durata acestui sezon, a intervenit inexplicabil la șutul expediat de Nistor din afara careului. Vlad a apreciat greșit traiectoria balonului, mingea l-a izbit pe goalkeeper în mâna stângă și s-a dus în plasă.

N-a mai suportat! Becali și-a umilit jucătorul chiar înainte de pauză + explicația lui Toni Petrea
CRAIOVA - FCSB

Vezi și:

FOTO Ce scandal va fi! FCSB a cerut penalty în startul meciului » Decizia lui Kovacs

Vocile Gazetei » Craiova - FCSB, comentat live de Ovidiu Ioanițoaia, Dan Udrea și Remus Răureanu

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”