FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI

Ganea reacționează dur după amenințările primite aseară: "Face parte dintr-un clan de interlopi, ceva? Cum să zică aşa ceva o puştoaică"

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 martie 2016 12:01

Ionel Ganea a reacționat după scandalul de aseară când ar fi agresat verbal o jurnalistă de la Look. Acesta a aflat de la soția sa că a fost amenințat și a ținut să facă precizări.

"Eu nu am avut niciun incident, eu doar am cerut să ne ia şi pe noi mai repede la interviuri deoarece ne grăbeam să prindem avionul. Şi ea mi-a răspuns obraznic. Eu i-am spus să aibă grijă cum vorbeşte, pentru că nu ne tragem de şireturi, nu suntem de aceeaşi vârstă.

Apoi ea a continuat şi mi-a spus să vorbesc frumos, că să nu vorbesc aşa. Dar nu îi spusesem nimic urât. I-am zis că nu am cum să vorbesc frumos, pentru că eu sunt de la ţară. Dar în niciun caz nu i-am spus că o să o dau cu capul de pereţi şi tot ce a mai apărut.

Apoi nu am mai înţeles ce mi-a spus ea, dar m-a sunat nevastă-mea şi mi-a zis ce a apărut la un post de televiziune. Că m-a ameninţat că dacă mă duc la Botoşani nu mai scap viu de acolo.

Dar ce e cu fata asta, băi, fraţilor? Face parte dintr-un clan de interlopi, ceva? Cum să zică aşa ceva o puştoaică. Eu cred că nu e normal ca o astfel de mahalagioaică să facă parte din tagma ziariştilor", a spus Ganea, pentru News.ro

Citește și: VIDEO Scene șocante după Iași - Voluntari! Jigniri și amenințări cu moartea între Ganea și o jurnalistă: "Viorele, nu te mai întorci la București"

Citește și:
Cine l-a nemulțumit pe Gigi Becali în FCSB - UTA: „Știi de ce?”
Superliga
Cine l-a nemulțumit pe Gigi Becali în FCSB - UTA: „Știi de ce?”
Fostul număr 5 WTA a lăsat tenisul și a acceptat o nouă provocare! O mai recunoști?
Tenis
Fostul număr 5 WTA a lăsat tenisul și a acceptat o nouă provocare! O mai recunoști?
Thomas Neubert șochează: „Stop! Acolo toți se DOPEAZĂ, știu eu!”
Superliga
Thomas Neubert șochează: „Stop! Acolo toți se DOPEAZĂ, știu eu!”
Mircea Lucescu a anunțat lotul României cu Turcia! Surprize mari, cum ar arăta primul 11
Nationala
Mircea Lucescu a anunțat lotul României cu Turcia! Surprize mari, cum ar arăta primul 11
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Profit.ro
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

O mai recunoști? La 41 de ani, fostul sex-simbol din tenisul feminin e mai în formă ca niciodată: „Abia aștept să revin!”

Verdict înainte de play-off: „La ce calitate avem, nu avem voie să pierdem vreun meci!”


Comentarii (51)
pma77
pma77  •  19 Martie 2016, 14:25

eu in locul lui ganea chiar o dadeam cu capul de pereti pe proasta aia,cum sa vb asa o jurnalista,cum sa ameninti un antrenor ca nu mai pleaca viu din botosani,inadmisibil,trebuie concediata!

dinamo_fan
dinamo_fan  •  19 Martie 2016, 12:42

Ganea nu e usa de biserica dar amenintarile cu moartea sunt mult mai grave decat jignirile. Totusi....

mvradulescu
mvradulescu  •  20 Martie 2016, 08:38
Postat de ftwraku pe 19 Martie 2016, 23:29

Nu il suspectez pe Ganea de prea mult tact,insa eram 99,99% ca si presa exagereaza. Cat despre "Eu cred că nu e normal ca o astfel de mahalagioaică să facă parte din tagma ziariştilor" NO COMMENT. Ganea abia acum a aterizat pe planeta pamant? Jurnalistii in mare proportie doar cu mahalaua se ocupa,indiferent de domeniu:))))))))) Este suficient sa ai o memorie asemanatoare unui peste de acvariu si sa iti amintesti ceva de acum 3 secunde incat sa poti da scroll mai jos si sa vezi "Citește și: VIDEO Scene șocante după Iași - Voluntari! Jigniri și amenințări cu moartea între Ganea și o jurnalistă: " =)))))))))))))))) Presa este pe baza de SOC/INCREDIBIL ori despre fete din cauciuc care sunt bagate in seama desi nu au nicio legatura cu domeniul respectiv....ne spune presa si ce marimi de chiloti au toate tutele,ori cand se duce x si y la WC....SUB 1% DINTRE CEI CARE LUCREAZA IN PRESA SUNT JURNALISTI....PRESA IN 99%DIN CAZURI=DENATURARE/MINCIUNA/MAHALA/PROSTITUTIE....ATAT. INFORMATIA IN SINE PICA PE LOCUL 4-5 ABIA DUPA CE S-A MINTIT,FACUT MAHALA,DUPA CE S-A DEZBATUT NIMICUL,SAMD:))))))))

Cred că punctul dumneavoastră de vedere este cel mai apropiat de realitate : dacă cineva din presă dorește să demoleze cariera unui om aflată în plin proces de afirmare, împletește câteva "informații" reale cu câteva "invenții" și ... problema e ca și rezolvată ! Nici eu nu-l suspectez pe Ganea de exces de tact, însă munca sa a început să dea rezultate și se pare că asta deranjează pe ici, pe colo ... Vinovați suntem și noi, dând atenție exagerată la orice informație care aruncă "umbre" asupra unui om cât de cât cunoscut !

Vezi toate comentariile (51)
Comentează