FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - FCSB 0-1

EXCLUSIV // VIDEO Descătușare pentru vedeta de la FCSB: „Excelent pentru moralul lui, nu trecea printr-o perioadă bună”

Darius Olaru a înscris primul său gol din acest campionat / FOTO: Facebook@FCSB +7   FOTO
Darius Olaru a înscris primul său gol din acest campionat / FOTO: Facebook@FCSB

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 decembrie 2021 07:43 / Actualizat duminica, 12 decembrie 2021 10:54

Darius Olaru (23 de ani), mijlocașul ofensiv al celor de la FCSB, a adus victoria în deplasarea de la Mediaș cu Gaz Metan (1-0), reușind să înscrie primul său gol din actuala ediție.

În direct la GSP Live, Ionuț Rada (39 de ani), fostul fundaș de la Rapid, FCSB sau CFR Cluj, a analizat victoria roș-albaștrilor de la Mediaș, vorbind și despre situația lui Darius Olaru. Rada speră că reușita de la Mediaș îl va descătușa pe fotbalistul care a fost mai mult rezervă în acest sezon.

Ruptură totală la FCSB! Revoltă la Mediaș: „Du-te și lasă-ne!”
GAZ METAN - FCSB 0-1

Ionuț Rada: „Pentru moralul lui, a venit la momentul potrivit acest gol”

„Darius Olaru a intrat bine. El venea după o perioadă nu foarte bună din punct de vedere sportiv. Cred că, pentru moralul lui, a venit la momentul potrivit acest gol

Olaru e un jucător care mie îmi place. În ultimul timp, nu a mai fost într-o formă bună și probabil că acest gol îl va ajuta foarte mult”, a spus Ionuț Rada, la GSP Live.

Darius Olaru, la primul gol în actualul campionat

Din fericire, am înscris și eu primul gol în acest campionat, mă bucur mai mult pentru că mi-am ajutat echipa să ia cele trei puncte cu un adversar care joacă bine acasă, mă bucur că am câștigat.

Foarte greu meciul, un teren puțin mai greu, a început și ploaia care nu ne avantajează pe noi. Ne așteaptă încă două meciuri grele în acest an, pe care noi sperăm să-l terminăm cu victorii și să mergem bine în vacanță.

- Darius Olaru, după victoria de la Mediaș, la Telekom Sport

Gaz Metan - FCSB 0-1 / Sursă foto: Facebook @FCSB Official
+3 FOTO

9 goluria marcat Olaru în sezonul trecut, în care a jucat 41 de meciuri

FCSB, victorie la limită pe terenul lui Gaz Metan Mediaș

Elevii lui Toni Petrea au pedalat în gol în primele 45 de minute. Cele 3 schimbări efectuate la pauză s-au dovedit inspirate. Darius Olaru, introdus în locul lui Oaidă, a marcat golul decisiv. În minutul 59, mijlocașul bucureștenilor a preluat pe piept și a șutat violent, de la 20 de metri. Portarul Vîlceanu a scăpat mingea, încurcat și de gazonul ud de la Mediaș.

A început revolta?! Gigi Becali, înjurat de ultrași la Mediaș: „Du-te și lasă-ne!”

„Frustrarea e mare!” » Două vedete de la FCSB, analizate în direct: „I se face o nedreptate”

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”