FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CLINCENI 1-1

GAZ METAN MEDIAȘ - ACADEMICA CLINCENI 1-1 » Medieșenii obțin un punct în inferioritate numerică

GAZ METAN MEDIAȘ - ACADEMICA CLINCENI 1-1. FOTO: facebook.com/GazMetanMediasOficial +28   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 ianuarie 2021 18:09 / Actualizat sambata, 30 ianuarie 2021 18:24

Partida dintre Gaz Metan și Academica Clinceni s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci disputat în runda #20 din Liga 1.

Click aici pentru programul etapei #20!

Prima repriză disputată pe stadionul Municipal din Mediaș s-a încheiat 0-0, fără niciun șut pe spațiul porții. La ultima fază, Ondrej Baco a faultat din postura de ultim apărător și a primit direct cartonașul roșu de la centralul Istvan Kovacs.

Gaz Metan a restabilit egalitatea în inferioritate numerică

+24 FOTO

Academica Clinceni a profitat de omul în plus de pe teren și a deschis scorul în minutul 54, prin Tsvetelin Chunchukov, după ce a profitat de o gafă uriașă în defensiva medieșenilor dintre Ionuț Larie și Răzvan Pleșca.

În minutul 78, Ricardo Valente a fost înlocuit de Idrisa Sambu, care a restabilit egalitatea pe tabelă la cinci minute după ce a fost introdus pe teren. Trupa antrenată de Jorge Costa putea da lovitura pe finalul meciului, în inferioritate numerică, dar același Idrisa Sambu a irosit o ocazie uriașă.

Clasament Liga 1:

GAZ METAN - CLINCENI 1-1

GAZ METAN - CLINCENI, echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Baco, Yuri, Trif – Aleceus, Deaconu – Costea, Chamed, Horșia- Valenta
Rezerve: Buzbuchi, Ciocan, Horj, Larie, Nițu, Pambou, R. Romeo, Sambu, Ze Manuel
Antrenor Jorge Costa

Clinceni: Vâlceanu – Achim, Jutric, Pariche, Dobrescu – Longher, Ventura, Moulin, Andronic – Chandarov, Chunchukov
Rezerve: Ureche, Gardoș, Rusescu, Cebotaru, Dumitriu, Bilali, Markovic, Pîrvulescu, Ad. Popa
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Municipal, Mediaș
Arbitru: Kovacs Istvan (Carei) / Asistenți: Marinescu Vasile (Bucureşti) și Artene Ovidiu (Vaslui)

EXCLUSIV Academica Clinceni și-a luat „decar” brazilian, Jean Deretti » Transfer important reușit de ilfoveni