FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - SPORTUL 3-1

Gaz Metan se impune în faţa Sportului, scor 3-1, şi urcă pe locul 9

Ferfelea şi Todea au început ca titulari

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 octombrie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 21 octombrie 2011 20:50

Gaz Metan a cîştigat primul meci al etapei cu numărul 11, 3-1 cu Sportul Studenţesc.

Golurile au fost marcate de Bud (minutul 27), Avram (minutul 31) şi Frăsinescu (minutul 75) pentru gazde, respectiv Ferfelea (minutul 39, din penalty).

AICI AI DESFĂŞURAREA LIVETEXT A PARTIDEI!

În urma acestui succes, Gaz Metan a egalat-o în clasament pe Steaua, avînd 15 puncte. Sportul rămîne pe locul 15, cu 8 puncte.

Echipe de start:

Gaz Metan: Vîtcă - Frăsinescu, Fl. Lazăr, M. Ciucă, Buzean - Cr. Todea, Breeveld - R. Avram, Bawab, C. Petre - Bud. Antrenor: Cristian Pustai
Rezerve: Pleşca, Bozeşan, Vukadinovici, Liţu, Fl. Bratu, R. Zaharia, Vitinho

Sportul: A. Popescu - Beţa, D. Lung, Patriche, Farmache - Ghinga, Cheţan - A. Lungu, Ferfelea, V. Lazăr - Curelea. Antrenor: Daniel Timofte
Rezerve: Samoilă, Nicola, Nistor, Tîrnăcop, L. Dobre, Raţiu, Truţă

Arbitru: Aug. Constantin (Rm. Vîlcea)
Asistenţi: M. Nagy (Cluj), Vl. Urzică (Piatra Neamţ)