FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - RAPID

Surpriza startului de sezon s-a accidentat în Voluntari - Rapid! Va lipsi o perioadă îndelungată de pe gazon

Accidentarea lui Merloi e destul de serioasă / foto: Iosif Popescu (GSP) +34   FOTO
Accidentarea lui Merloi e destul de serioasă / foto: Iosif Popescu (GSP)

Articol de , - Publicat luni, 07 august 2023 22:37 / Actualizat marti, 08 august 2023 00:22

George Merloi a fost ghinionistul de serviciu în duelul FC Voluntari - Rapid, cel care închide etapa #4 din Superligă. Atacantul de 23 de ani s-a accidentat după un contact cu un adversar și nu a mai putut continua partida. Primele informații obținute de GSP.ro nu-s de bun augur pentru cel mai bun marcator al ilfovenilor din acest start de sezon.

Puțin peste 20 de minute a rezistat în teren George Merloi în confruntarea cu Rapid. „Decarul” gazdelor s-a accidentat la genunchiul stâng și nu a mai putut continua partida. Aflat în suferință, a fost scos din teren pe targă și înlocuit cu Marcelo Lopes.

Accidentarea lui George Merloi / foto: GSP
FC Voluntari - Rapid / foto: Cristi Preda
+30 FOTO

George Merloi are entorsă!

Din informațiile obținute de GSP.ro, Merloi a suferit o entorsă gravă la genunchi. Marți, urmează să efectueze un RMN, dar și set de controale amănunțite, pentru a stabili cu exactitate gravitatea accidentării. „Dauna” a părut încă din primul minut una serioasă: fotbalostul nu mai putea să calce deloc cu piciorul respectiv după contact.

Problemele vin într-un moment nemaipomenti pentru Merloi, care înscrisese trei goluri în primele trei runde din acest sezon.

VIDEO Doru Andrei, gol după doar ZECE secunde în FC Voluntari - Rapid

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”