Alte știri din fotbal
Seism în Liga 2! Clubul de tradiție e la un pas de colaps: fotbaliștii NU vor să facă deplasarea
0
A vărsat lacrimi pentru Craiova, acum explică gestul care a impresionat Bănia: „N-am putut să mă abțin!”
0
Răzvan Burleanu reacționează după acuzele de blaturi din fotbalul românesc: „Sunt anchetate mai multe cluburi și mai multe persoane”
0
Modificare în Superligă înainte de Turcia – România » Anunțul făcut azi de Răzvan Burleanu
1
Știri din fotbal internațional
Liga Campionilor revine astăzi și promite spectacol » Toate rezultatele zilei + clasamentul actualizat al grupei
0
Fostul jucător al lui Chivu, interzis în SUA? » Motivul pentru care atacantul ar putea să nu ia viza de intrare!
0
Mo Salah i-a învrăjbit pe fani cu actuali și foști jucători ai lui Liverpool » Ultima lui postare a încins și mai tare spiritele
1
Legendarul Emile Heskey a făcut o aplicație revoluționară, după experiențe cutremurătoare: „Cineva m-a urmărit până în centrul orașului, strigând la mine”
0
Mondial de locul 9
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
Lifestyle
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
12
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
Ce a pățit „justițiarul de Cluj” după ce le-a cerut românilor să iasă în ...
Libertatea
Cum s-a produs tragedia din Tenerife în care doi români au murit: zona era ...
Adevărul
Primul proiect pentru sport pe care și-l asumă primarul Ciprian Ciucu în ...
GSP SPECIAL
Telenovelă politică în Caraș-Severin. Un primar PSD a fost reales duminică ...
Libertatea
Personal cred ca G.Hagi si sustinatorii sai nu au dreptate,s-a vazut clar sistemulpagubos cu 18 echipe prin prezenta si rezultatele catastrofale din Europa obtinute de Viitorul,iar cand aceasta s-a batut cu echipele de la retrogradare s-a facut de ras.Daca nu esti calit cat de cat in bataliile primelor sase echipe,sigur nu faci fata in competitiile internationale. Dovada suntrezultatele CFR-lui in Europa si bataliile din Play Off care au calit-o,chiar daca Bursucul comenteaza.Ne place sau nu se pare ca momentan este celmai bun sistem,benefic ptr fotbalul romanesc cat si pentru spectatori.
*** ...sa vedem unde ajungem ...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Habar nu ai de fotbal. Eu nu sint fan Hagi dar are dreptate.
Nu-l agreez pe Hagi, mai ales pentru lipsa lui de modestie din ultimii ani, şi nu sunt fan-ul nici unei echipe din liga I. Cred însă că Hagi are dreptate când spune că nu este normală înjumătățirea punctelor în play-off şi play-out. O echipă face 19 punte şi una 30. După înjumătățire, prima are 10 puncte şi a doua are 15 puncte. Păi de ce vi se pare echitabilă pierderea a jumătate din punctele câştigate pe teren? Numai pentru că aşa scrie în regulament? Eu cred că regulamentul este PROST şi e bine să fie schimbat.
Dar ce ai vrea, dacă câștigi play-out-ul, să joci în UCL? DAcă vrei asta, te poți muta în play-off, la anul, desigur! Cât despre punctele înjumătățite, asta-i regula. E ca la impozitarea veniturilor, una să reții 20% din 3000 lei și alta e 20% din 5000 lei. Deci, unii pierd mai puțin, alții mai mult, la același procent de impozitare. Cine este vinovat că tu ai făcut mai multe puncte și ai pierdut mai multe?
Pe vremea aia sportul era incurajat iar copii nu stateau in fata la televizor cu orele. Deci despre ce vorbim?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.