FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FARUL

Gică Hagi, nemulțumit după Sepsi - Farul: „Să fim sinceri...”

Gheorghe Hagi  / foto: Raed Krishan
Gheorghe Hagi / foto: Raed Krishan

Articol de - Publicat luni, 19 februarie 2024 19:54 / Actualizat luni, 19 februarie 2024 20:39

Sepsi - Farul 0-1. Gică Hagi, managerul constănțenilor, crede că echipa lui a câștigat cu noroc. Unicul gol al meciului a fost marcat de Grameni în minutul 87.

Hagi a fost nemulțumit de jocul echipei lui și crede că Sepsi ar fi meritat mai mult.

FCSB nu o poate bate pe U Cluj » Rapid s-a apropiat de lider: clasamentul actualizat
U CLUJ - FCSB 0-0

Gică Hagi, nemulțumit după Sepsi - Farul

„Am dat peste o echipă bună, care știe fotbal. Am suferit. Victoria ne mulțumește, dar Sepsi a făcut un meci bun. Am avut momentele noastre, în special în repriza a doua, după minutul 60. Ușor-ușor au venit ocaziile, însă Sepsi a jucat bine.

Toate meciurile sunt grele când toată lumea se luptă pentru play-off. Azi am avut noroc, să fim sinceri. Ei au dominat, au avut posesie. Au controlat meciul de la cap la coadă. Bine că am luat punctele in extremis.

Dăm acum peste Oțelul, o echipă care aleargă mult. Detaliile o să facă diferența, sperăm să ne apărăm foarte bine”, a declarat Hagi, la Orange Sport.

Match Quiz CFR Cluj - Dinamo

Te pricepi la Superligă? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul CFR Cluj - Dinamo și câștigă premiile puse în joc!

Notele GSP, după Sepsi - Farul 0-1

Sepsi OSK: Niczuly 6 ('81 Moldovan) - Oroian 5, Ninaj 6, Kecskes 6, D. Ciobotariu 6 - N. Păun 6 - Kallaku 6 ('77 Varga), Cosmin Matei 6 ('77 Aganovic), Ștefănescu 7, Fl. Ștefan 6 ('62 Andres Dumitrescu 6) - Safranko - 6 ('81 Rondon)
Antrenor: Bernd Storck 6

Farul: Buzbuchi 8 - Dussaut 7, Larie 6 ('90+5 Sîrbu), M. Popescu 6, Kiki 6 - R. Deaconu 5 ('72 Vînă 5), Queiros 4 ('54 Nedelcu 6), Grameni 8 - Cr. Ganea 6 ('54 Boli 6), L. Munteanu 7, Budescu 6 ('54 Rivaldinho 6)
Antrenor: Gheorghe Hagi 7

Arbitru: Sebastian Colțescu 7
Asistenți: Radu Adrian Ghinguleac 7, Daniel Mitruți (Craiova) 7
Arbitru VAR: Radu Petrescu 7 (București)

VIDEO. Gică Hagi, surpriză pentru suporterul Farului care a plâns la meciul cu Dinamo: „Dumi a impresionat o țară întreagă”

A plecat de la FCSB după numai 1 minut jucat și dezvăluie: „E cel mai mare regret din cariera mea”