FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - STEAUA 0-0

Gigi Becali: "Asta urmăream, să îi scoatem pe Mediaş din luptă"

Articol de - Publicat luni, 09 mai 2011 00:00 / Actualizat luni, 09 mai 2011 00:14

Gigi Becali s-a declarat extrem de mulţumit de jocul echipei sale, dar şi de rezultatul obţinut (0-0). Patronul Stelei este de părere că Gaz Metan a ieşit din lupta pentru Europa League după acest meci.

 

"Sînt foarte mulţumit, pe noi asta ne interesa, să îi lăsăm pe cei de la Mediaş în spate. Mi-a plăcut cum a jucat Iliev şi dacă l-am fi avut şi pe Surdu, nu mai aveam nici o problemă", a spus Becali. Şeful din Ghencea spune că cel care s-a ocupat de antrenamentele echipei din aceste zile, Cosmin Olăroiu, a fost nemulţumit de prestaţia echipei.

La finalul meciului, Gigi Becali a urcat din nou pe pragul maşinii şi s-a fotografiat cu cei aproximativ 300 de spectatori care îl aşteptau la ieşirea din stadion.

Cosmin Olăroiu a spus că echipa mai trebuie să muncească pentru a ajunge la jocul potrivit: "Mai avem mult de tras, ne trebuie o atitudine mai bună şi cel mai important este să marcăm".

Citește și:
Verdict la Disciplină: un meci fără spectatori, după Rapid - Dinamo! » Lovitură grea în lupta la titlu
Superliga
Verdict la Disciplină: un meci fără spectatori, după Rapid - Dinamo! » Lovitură grea în lupta la titlu
Când vrea FRF să-l anunțe oficial pe Gică Hagi » Negocieri crunte în culise: „Stoichiță, OUT!”
Nationala
Când vrea FRF să-l anunțe oficial pe Gică Hagi » Negocieri crunte în culise: „Stoichiță, OUT!”
Triplul campion al Superligii, despre calificarea țării lui la Mondiale: „O săptămână se petrece! Veți vedea o surpriză”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Triplul campion al Superligii, despre calificarea țării lui la Mondiale: „O săptămână se petrece! Veți vedea o surpriză”
Îl vrea și Dinamo! » Rapid are concurență pentru mutarea plănuită în culise
Superliga
Îl vrea și Dinamo! » Rapid are concurență pentru mutarea plănuită în culise
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Profit.ro
EXCLUSIV ANAF lansează o platformă de vânzare a bunurilor confiscate, la preț redus
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (20)
gazistu
gazistu  •  10 Mai 2011, 22:00

stai sa vezi, daca faci un egal in cele 2 etape si noi batem acasa clujul si la craiova, suntem egali, dar avem meciurile directe ciobanas... usor, in 2 etape se pot intampla multe

source47
source47  •  09 Mai 2011, 14:38

Am ajuns sa ne bucuram cu Medias venita de 2 ani din B urat foarte urat ,, asta nu este Steaua Bucuresti si este Fc Pipera 2003 asa ca nimik nou ..

suporter_adevarat
suporter_adevarat  •  09 Mai 2011, 10:22

Pai da, asta e treaba Stelei. Sa scoata marele Medias din lupta. Felicitari Steaua, felicitari Becali, felicitari staff-ului tehnic. Faceti-ne un DVD cu aceasta seara magica, in care lupta, talentul si daruirea jucatorilor Stelei, au dovedit Mediasului ca pe aici nu se trece spre uefa. Bravo Steaua, onor Domn` Becali. Sunteti mari dom`le.

Vezi toate comentariile (20)
Comentează