FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali a răbufnit din nou: „Iarmaroc de curvăsăreală și droguri”

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de - Publicat vineri, 11 aprilie 2025 12:16 / Actualizat vineri, 11 aprilie 2025 13:43

Gigi Becali (66 de ani) a făcut niște declarații controversate în direct cu privire la evenimentele care se organizează pe Arena Națională.

În ultimii ani, Arena Națională a fost închisă de mai multe ori pentru fotbal, în special vara, din cauza altor evenimente care au ocupat stadionul, de la concerte, până la campionate de gaming.

Acest lucru le-a provocat nemulțumirea celor de la FCSB, care s-au văzut nevoiți să caute alt stadion pe care să joace meciurile de pe teren propriu în perioadele respective.

Becali a fost întrebat acum despre evenimentul de grătare GRILLFEST BBQ 2025, care va avea loc în perioada 20-22 iunie, și care va ocupa iarăși cel mai mare stadion din București. Patronul FCSB, acum deputat, a izbucnit: „Să scrie «terasă de mici și iarmaroc de curvăsăreală și droguri»”. Becali a vorbit din nou despre legile pe care vrea să le propună ca parlamentar.

Ce șanse sunt să se perfecteze transferul lui Dennis Politic la FCSB » Poziția conducerii lui Dinamo
DINAMO
Ce șanse sunt să se perfecteze transferul lui Dennis Politic la FCSB » Poziția conducerii lui Dinamo

Gigi Becali, limbaj licențios în direct: „Să scrie «terasă de mici și iarmaroc de curvăsăreală și droguri»

„Se lucrează mai mult la lege, pentru că va fi mai mult o Constituție a sportului, nu neapărat o lege. E o Constituție, ce nu a fost până acum. Să scrie «terasă de grătare și mici». Să scrie «terasă de mici și iarmaroc de curvăsăreală și droguri». Așa să scrie.

Cum nu are legătură? Să se facă concerte, dar numai în situația în care nu există date de joc. Așa scrie acolo, este loc pentru fotbal.

Eu am spus ceea ce vreau, oamenii le bagă în pagină din punct de vedere juridic. Sunt mai multe lucruri acolo, nu numai la fotbal, ci la toate sporturile.

Am spus că dacă tot sunt acolo (n.r. în Parlament), măcar două legi, legea sportului, Constituția sportului, și legea pușcariilor. Astea două lucruri să le fac și eu”, a spus Gigi Becali, la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.

Citește și:
Nu s-a văzut la TV! Ce au făcut Sorana Cîrstea și Emma Răducanu, imediat după finala de la Transylvania Open
Tenis
Nu s-a văzut la TV! Ce au făcut Sorana Cîrstea și Emma Răducanu, imediat după finala de la Transylvania Open
Nu a durat mult » Ruptură totală între Gâlcă și jucătorul Rapidului
Superliga
Nu a durat mult » Ruptură totală între Gâlcă și jucătorul Rapidului
Gigi Becali i-a făcut o reverență în direct: „Cel mai inteligent analist! Ești tu, apoi restul!”
Superliga
Gigi Becali i-a făcut o reverență în direct: „Cel mai inteligent analist! Ești tu, apoi restul!”
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Baschet
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (22)
concret.10
concret.10  •  12 Aprilie 2025, 18:55
Postat de rav410wrc pe 11 Aprilie 2025, 19:19

Auzi ca cartier de dinamovisti !?

Te-ai mutat in Bucuresti si nu stiu eu? Vezi-ti de Aradul tau. Ca oricum toti te considera fcsb-ist pe aici, pe buna dreptate.

laur_gr
laur_gr  •  12 Aprilie 2025, 11:54

Solutia este sa fie mai multe stadioane de calitate in Bucuresti, facute pe bani publici si pentru toate echipele, nu stadioane de la buget pentru 1 singura echipa.

mehigh_ms
mehigh_ms  •  12 Aprilie 2025, 09:51
Postat de concret.10 pe 11 Aprilie 2025, 13:33

Afara cu mzeria fcfcsb de pe Arena Nationala. Acolo oricum e cartier de dinamovisti. Sa va faca ciobanul stadion in Berceni, acolo e locul vostru.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (22)
Comentează