FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

VIDEO Gigi Becali a anunțat astăzi o schimbare în primul „11” și o plecare de la FCSB: „Nu are cum să joace” » Prim verdict după Supercupă

FCSB a debutat în noul sezon cu o victorie convingătoare / FOTO: Ionuț Iordache (GSP)
FCSB a debutat în noul sezon cu o victorie convingătoare / FOTO: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de , , - Publicat vineri, 05 iulie 2024 11:46 / Actualizat vineri, 05 iulie 2024 17:54

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a lăudat în general prestația echipei lui din meciul cu Corvinul, scor 3-0, în Supercupa României.

Becali a fost impresionat de 5 jucători, Marius Ștefănescu (extremă dreapta), Baba Alhassan (mijlocaș central), Nana Antwi (fundaș dreapta), Alexandru Musi (extremă stânga) și Malcom Edjouma (mijlocaș central). Primii 3 au fost titulari, ceilalți au intrat la pauză.

Gigi Becali a anunțat o schimbare în primul 11 la FCSB și o plecare: „Baba îi ia locul lui Lixandru. Radaslavescu o să plece împrumut”

„Nu sunt fericit de Supercupă, sunt bucuros că am făcut o echipă cum mă așteptam! E chiar mai mult decât mă așteptam. Am văzut un Baba, un Nana, un Malcom peste ce erau ei înainte.

Baba îi ia locul lui Lixandru. Radaslavescu o să plece împrumut, nu are cum să joace în fața lui Musi și Tavi Popescu. Musi a fost o încântare”, a declarat patronul de la FCSB, într-o discuție cu jurnaliștii la palat.

Când l-am luat pe Baba știam că e bun, dar nici chiar așa. Nana e alt jucător decât era anul trecut, s-a adaptat. Malcom nu mai pierde mingile. Eu înclin să-l bag pe Baba titular

- Gigi Becali, patron FCSB

Becali, laude pentru Ștefănescu: „Nici marii fotbaliști nu au deprinderea lui. Ratările eu le consider goluri”

Becali l-a lăudat și pe Ștefănescu, care a marcat golul de 2-0 cu un șut plasat la colțul lung, din unghi, din interiorul careului.

„Ștefănescu e un fotbalist care are deprinderi cum nu văd la marii fotbaliști. Ei trag la poartă, dar foarte puțini bagă mingea în poarta.

Una e să tragi la nimereală, alta e să fixezi un metru pătrat și să dai acolo. Altul trăgea la poartă, putea da peste, în adversar. El a dat plasat. La ratări, e bine că a apărut acolo, eu le consider goluri”, a mai declarat Becali.

Citește și:
O lume întreagă SUB stadion! » Tur în „labirintul” din Giulești: imaginile sunt spectaculoase
Superliga
O lume întreagă SUB stadion! » Tur în „labirintul” din Giulești: imaginile sunt spectaculoase
Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP
Liga 2
Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
Ce au remarcat nemții la noile Dacia: „De la «căruța Carpaților», la...”
Noutati auto
Ce au remarcat nemții la noile Dacia: „De la «căruța Carpaților», la...”
Denza, marca premium a BYD, și-a deschis primele showroom-uri la doi pași de Porsche, pe care vrea să-i concureze
Profit.ro
Denza, marca premium a BYD, și-a deschis primele showroom-uri la doi pași de Porsche, pe care vrea să-i concureze
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America

Cutremur: s-ar putea rejuca toate barajele! Au decis să meargă la TAS, după dezvăluirile GSP


Comentarii (48)
Jason
Jason  •  08 Iulie 2024, 17:32
Postat de muzzi1 pe 06 Iulie 2024, 20:54

randum, ***! mai taci, ca ne-am saturat de ineptiile tale! baga pe aia cu steaua din liga 1 si cu fc r nu e rapid! iti faci norma, mai iei niste maruntis de la ala care te plateste sa scrii tampenii pe aici!

adevarul nu poate fi cenzurat. eu spun doar adevarul.

_Adrian_1
_Adrian_1  •  07 Iulie 2024, 11:46
Postat de muzzi1 pe 06 Iulie 2024, 17:20

nu inteleg de ce va certati, ca spuneti practic acelasi lucru amandoi! :D si tu si el spuneti ca el a zis ca Stanciu e o petarda care joaca numai pentru el! si atunci, pe anume va contraziceti?

Nefericitului i-au dat sa presteze pe un template cu atac la persoana, pe ideea ca as fi eu ipocrit :)) Bietul de el a crezut ca a gasit o crenguta de care sa se agate cand am scris (dupa ce a marcat Stanciu cu Ucraina) ca in sfarsit l-a pus un selectioner sa joace singurul lucru pe care il stie, ala pe care il juca si la Praga, sa vina cu sut pe mingea a doua in spatele unui varf bataios. In mintea lui asta insemna ca as fi dat-o la intors, ca m-as fi dezis brusc de criticile la adresa lui Stanciu. Problema fiind, evident, ca pe aceesi pagina, tot dupa ce Stanciu marcase, scriam si cum a aratat din nou ca joaca pentru el nu pentru echipa, cu referire la faza aia cand a sutat din corner, dupa ce venisera fundasii centrali in careul advers, cand noi conduceam si era vital sa nu fim surprinsi pe contra-atac etc. Pe scurt, un gigist pe 50 de eurocenti postarea s-a mai facut nitel de ras. Nimic nou cu alte cuvinte.

muzzi1
muzzi1  •  06 Iulie 2024, 20:54
Postat de FlashGordon pe 06 Iulie 2024, 18:26

si uefa spune ca noi suntem Steaua,cea din liga 1,si restul populatiei romaniei si a lumii(vezi maccabi). deci i-a pacalit pe toti sau esti tu doar prost? mai degraba a doua varianta.

randum, ***! mai taci, ca ne-am saturat de ineptiile tale! baga pe aia cu steaua din liga 1 si cu fc r nu e rapid! iti faci norma, mai iei niste maruntis de la ala care te plateste sa scrii tampenii pe aici!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (48)
Comentează