FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali l-a sunat pe Gică Hagi și i-a spus un singur lucru: Ianis Hagi, protagonistul discuției

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de - Publicat sambata, 06 iulie 2024 19:46 / Actualizat sambata, 06 iulie 2024 21:03

Gigi Becali (66 de ani), patronul FCSB-ului, l-a sunat pe Gheorghe Hagi (59 de ani), imediat după eliminarea României de la Euro 2024. Conducătorul campioanei României l-a felicitat pe „Rege” pentru evoluția lui Ianis Hagi (25 de ani), fiul său.

Ianis Hagi a jucat în toate meciurile de la Campionatul European din Germania pentru România. Dar cel mai mult s-a remarcat în duelul cu Slovacia, ultimul din grupe, atunci când a obținut un penalty, transformat de Răzvan Marin (28 de ani).

Reușita lui Marin s-a dovedit a fi decisivă, iar România a terminat pe primul loc în grupa E, lucru remarcat și de Gigi Becali, care l-a sunat pe Gheorghe Hagi și i-a transmis faptul că naționala nu s-ar fi calificat în cazul în care Ianis nu ar fi avut o evoluție atât de apreciată.

Gigi Becali l-a sunat pe Gheorghe Hagi: „Terminam pe ultimul loc dacă nu era Ianis”

Patronul FCSB-ului a nominalizat cei mai importanți piloni ai echipei naționale, iar Ianis este pe 2 în clasamentul făcut de Becali.

„După Edi Iordănescu este Ianis Hagi. I-am dat un telefon și lui Gică Hagi și i-am zis: «Tot Hagi a trebuit să ne salveze». Dacă nu scotea Ianis acel 11 metri, la revedere, terminam pe ultimul loc!

La Europeanul ăsta numărul 1 este Iordănescu, 2 este Ianis și 3 Rațiu. De ce Ianis: ți-a câștigat momentul acela din meci cu un penalty inventat de el. Ianis după accidentarea aia încă nu e 100%, ca moral, fizic, tot. Dar a fost al doilea, pentru că ne-a calificat cu acel 11 metri”, a declarat Gigi Becali, pentru Fanatik.

Hagi junior a început ca rezervă cu Ucraina (3-0) și Belgia (0-2), însă a fost titularizat de Edward Iordănescu în partidele cu Slovacia (1-1) și cu Olanda (0-3 în „optimi”). Ianis Hagi a obținut penalty-ul din care Răzvan Marin a egalat cu Slovacia, reușită decisivă pentru calificarea „tricolorilor” în „optimi”.

VIDEO. Anglia - Elveția. Imnul Marii Britanii intonat de suporterii prezenți în Fan Zone

Citește și:
DRAMATISM fără margini în cele 4 baraje pentru CM 2026! Italia, un nou DEZASTRU
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
DRAMATISM fără margini în cele 4 baraje pentru CM 2026! Italia, un nou DEZASTRU
Notele GSP, după Slovacia - România! 5 corigenți la Bratislava și singura surpriză plăcută
Nationala
Notele GSP, după Slovacia - România! 5 corigenți la Bratislava și singura surpriză plăcută
Imagini dramatice! Selecționerul Turciei U21 a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Campionate
Imagini dramatice! Selecționerul Turciei U21 a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
Altele
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Profit.ro
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (17)
frontline
frontline  •  07 Iulie 2024, 12:50

Se vede ca Gigi nu se pricepe la fotbal .

janus_mirror
janus_mirror  •  07 Iulie 2024, 11:27

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

YATO
YATO  •  07 Iulie 2024, 10:50

Ar trebui făcută o pagina speciala doar despre nea Gigi.La palat lingă palat și inauntru în palat .Suntem miezul Europei la orice cam asa cred ăștia de la gsp.

Vezi toate comentariile (17)
Comentează