FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Gigi Becali, patron de televiziune :) Finanţatorul Stelei explică cum se face rating la TV

Gigi Becali
Gigi Becali

Articol de GSP - Publicat marti, 21 iunie 2011 00:00 / Actualizat marti, 21 iunie 2011 19:30

Patronul Stelei, Gigi Becali, a încercat să cumpere drepturile TV pentru sezonul viitor, în parteneriat cu Gheorghe Ştefan, conducătorul celor de la Ceahlăul Piatra Neamţ. În direct la GSP TV, Gigi Becali a explicat modul în care televiziunile de sport fac rating.

"Nu poţi să cumperi drepturile TV şi să le vinzi mai departe. Trebuie să ai televiziune în spate, care să aibă acoperire. Problema e că televiziunea cu care mă înţelesesem eu să facem treaba asta, abia de la 1 septembrie începe să funcţioneze.

E vorba de o televiziune a lui Pinalti ( GIGA TV) cu care eu am vrut să intru în colaborare, să luăm drepturile. La preţul ăsta e păcat să nu le luăm", a spus Becali la GSP TV, care apoi a intrat în detalii:

"Pe mine nu mă afectează dacă rămîne sau nu Timişoara în Liga 1. Dacă nu mai e Steaua în campionat nu mai vinde nimeni nimic şi nu mai interesează pe nimeni nimic. 95% din atractivitatea campionatului este Steaua.

Campionatul nostru produce bani, pentru că nu se uita nimeni la GSP TV dacă nu era fotbalul, nici 17 inşi nu se uitau. Dacă postul prinde popularitate prin fotbal, poţi apoi să bagi şi alte evenimente pe timp de vară sau în timpul săptămînii".

Citește și:
Lotul Braziliei pentru Cupa Mondială » Ancelotti a luat hotărârea în cazul lui Neymar
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Lotul Braziliei pentru Cupa Mondială » Ancelotti a luat hotărârea în cazul lui Neymar
Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB! „A fost la mine acasă!”
Superliga
Antrenorul echipei din play-off, la un pas să semneze cu FCSB! „A fost la mine acasă!”
Arsenal nu mai poate câștiga titlul în Premier League la golaveraj
Campionate
Arsenal nu mai poate câștiga titlul în Premier League la golaveraj
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Altele
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Profit.ro
Schimbare importantă pregătită în facturile de telefonie din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86

Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră


Comentarii (19)
razvan.urs
razvan.urs  •  22 Iunie 2011, 02:07
Postat de red_nestea pe 21 Iunie 2011, 19:57

Si scopul pentru care e o poza cu Gigi Becali in camasa transpirata este?

a facut eforturi majore pentru a se exprima deci asadar ...

suporter25
suporter25  •  22 Iunie 2011, 00:41

becali o sa fie un fel de dan diaconescu al televiziunilor cu profil sportiv e patron cate o data si antrenor si acuma vrea sa fie mogul :)

sergiu_roman
sergiu_roman  •  22 Iunie 2011, 00:08
Postat de yo_manu93 pe 21 Iunie 2011, 19:58

sa stiti ca ciobanul are dreptate, deoarece in romania sunt doua tipuri de microbisti: stelisti si antistelisti

Într-un final faci ce faci si conteaza dar Steaua !! :))

Vezi toate comentariile (19)
Comentează