FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Gigi Becali a găsit atacant din Superliga: „Da, îl vreau la FCSB” + Jucătorul care „pleacă sigur”

Gigi Becali, patronul FCSB +17   FOTO
Gigi Becali, patronul FCSB

Articol de - Publicat duminica, 08 decembrie 2024 23:14 / Actualizat duminica, 08 decembrie 2024 23:43

Gigi Becali, 66 de ani, a anunțat ce planuri are pentru următorul mercato. Patronul FCSB susține că singurul care va pleca de la club este fundașul stânga Ionuț Panțîru (28).

Imediat după victoria cu FC Botoșani, 2-1, care a urcat-o pe FCSB pe prima poziție în campionat, Gigi Becali a intrat în direct la TV pentru a comenta rezultatul și situația actuală a echipei lui.

Printre subiectele abordate s-a numărat planul de bătaie pentru următoarea fereastră de transferuri. Becali spune că Ionuț Panțîru va pleca de la FCSB.

Gigi Becali, prima reacție după ce a revenit pe primul loc cu FCSB: „Extraordinar!”
FCSB - FC BOTOȘANI 2-1
Gigi Becali, prima reacție după ce a revenit pe primul loc cu FCSB: „Extraordinar!”

La capitolul sosiri, spune că ar putea transfera până la 4 jucători. A transmis că-l va urmări pe mijlocașul Juri Cisotti, de la Oțelul, și că-i place Hakim Abdallah de la Dinamo, deși nu este încrezător că ar putea să-i „fure” jucătorul rivalei.

Gigi Becali: „Panțîru pleacă sigur. MM mi-a spus să mă uit la Cisotti. De Abdallah îmi place”

„Singurul care poate pleca e Panțîru, în rest toți rămân. Avem nevoie de ei! O să mai iau un atacant și un mijlocaș, poate chiar 4 jucători, dar pe cei pe care-i am îi țin. Oamenii și-au scos banii, și Popa și Baeten. Baeten a înscris golul calificării, Popa a dat pasa decisivă (n.r. - cu Maccabi Tel Aviv). Panțîru pleacă sigur!

MM mi-a spus să mă uit la Cisotti. O să mă uit la el. La Abdallah nu trebuie să mă uit, că-l știu. Pe Cisotti nu-l știu bine, dar pe Abdallah da, îmi place de el. Dar nu cred că-l pot lua. Nu cred că-și permite Dinamo să-l dea. Ei abia au început să scoată capul, vă dați seama că ar face suporterii scandal.

Și am înțeles că acum sunt la Dinamo oameni de afaceri care au bani. Nu sunt cunoscuți, dar au bani. Au vândut o afacere (n.r. - Renovatio), ar fi vândut-o cu 250 de milioane, sunt vreo 5-6, probabil au împărțit 40-50 de milioane fiecare. Dacă ai 50, poți da două, nu?”, a afirmat Becali la PrimaSport.

  • În decembrie 2023, Dorinel Munteanu, antrenorul Oțelului Galați, îl evalua pe Juri Cisotti (31 de ani) la două milioane de euro. Mijlocașul italian a ajuns la Oțelul în vara lui 2021, liber de contract, adus de la echipa malteză Sliema Wanderers.

Citește și:
Denis Alibec a semnat: „A știut să negocieze”
Superliga
Denis Alibec a semnat: „A știut să negocieze”
„Petarde!” » Presa din Spania vuiește, după rușinea cu Capul Verde de la Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Petarde!” » Presa din Spania vuiește, după rușinea cu Capul Verde de la Mondial
Halucinant! În ce țară poate ajunge Andrei Ivan, ademenit cu 500.000 de dolari pe an
Stranieri
Halucinant! În ce țară poate ajunge Andrei Ivan, ademenit cu 500.000 de dolari pe an
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Superliga
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Fiul
Profit.ro
Fiul "Regelui Asfaltului", Răzvan Umbrărescu, a terminat cursa Le Mans de 24 de ore pe loc fruntaș
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Unic! Chinezii au lansat în România un rival pentru Dacia, cum nu mai există în Europa! Dar unele detalii sunt ascunse

Motivul pentru care fanii Japoniei strâng gunoaiele după fiecare meci de la Campionatul Mondial


Comentarii (23)
Randoomxx
Randoomxx  •  09 Ianuarie 2025, 17:05
Postat de .concret pe 21 Decembrie 2024, 20:13

Din sezonul urmator vom lupta in campionat pentru a ne califica in Europa. In cateva luni iesim din insolventa si va distrugem, *** :)))

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

.concret
.concret  •  21 Decembrie 2024, 20:13
Postat de Randoomxx pe 16 Decembrie 2024, 18:17

voi nu aveti drept de joc in europa,bai ***. deci de ce minti? care rivali? ca noi suntem rivalii vostri si spunem ca sunteti o rusine mondiala care fara blat retrogradat sezonul trecut. asa si acum,toate primarile va dau puncte sa nu mai retrogradati,atata tot. cand jucati cu Steaua,va dam 4-0 cu rezewrvele.

Din sezonul urmator vom lupta in campionat pentru a ne califica in Europa. In cateva luni iesim din insolventa si va distrugem, *** :)))

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Randoomxx
Randoomxx  •  16 Decembrie 2024, 18:17
Postat de .concret pe 15 Decembrie 2024, 00:13

Daca, parca, zici randumb, ***... :))) intre timp ne-am departat la 7 puncte de prima echipa din play-out si la cum jucam, chiar si suporteri ai rivalelor spun ca vom termina pe podium sezonul asta. Iar ti-ai luat umilinta inumana. :)))

voi nu aveti drept de joc in europa,bai ***. deci de ce minti? care rivali? ca noi suntem rivalii vostri si spunem ca sunteti o rusine mondiala care fara blat retrogradat sezonul trecut. asa si acum,toate primarile va dau puncte sa nu mai retrogradati,atata tot. cand jucati cu Steaua,va dam 4-0 cu rezewrvele.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (23)
Comentează