FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - RAPID

VIDEO CU FAZA Golazo pe „Ion Oblemenco” » Cîmpanu nu i-a dat nicio șansă lui Moldovan

George Cîmpanu (22 de ani), extrema dreapta de la CS Universitatea Craiova, a marcat un gol superb împotriva Rapidului, în etapa #4 din play-off-ul SuperLigii.

Articol de - Publicat duminica, 16 aprilie 2023 21:46 / Actualizat duminica, 16 aprilie 2023 22:29

Internaționalul de tineret a egalat în minutul 38, după ce Dugandzic deschisese scorul din penalty, 7 minute mai devreme.

VIDEO. George Cîmpanu, golazo împotriva Rapidului

George a luat inițiativa și a trimis un șut cu interiorul plasat exact în plasa laterală, la colțul lung, de la aproximativ 30 de metri. Horațiu Moldovan, portarul Rapidului, a plonjat cât de mult a putut, însă nu a avut nicio șansă.

Chipciu și Nistor au răpus Petrolul! U Cluj, victorie istorică pe „Ilie Oană” » Clasamentul ACUM
Petrolul - U Cluj 0-2

Execuția lui Cîmpanu a fost prea bine plasată. Nu s-a mai marcat până la pauză după golul lui George, iar echipele s-au dus la cabine cu 1-1.

Cîmpanu, două goluri în 3 meciuri în play-off

Golul cu Rapid a fost al doilea marcat consecutiv de Cîmpanu. El mai punctase și etapa trecută, la înfrângerea Craiovei cu Farul, scor 2-3. Are 3 meciuri în play-off, a fost rezervă neutilizată în prima etapă, la 1-1 cu FCSB.

Per total, în acest sezon, Cîmpanu a ajuns la 4 goluri în 25 de meciuri de SuperLiga. Jucătorul Universității are și două assist-uri.

Chipciu, show la interviu: „Auzeam colegii că vorbeau de Grealish. Că e slab, că nu dă goluri”
Ioan Ovidiu Sabău exultă: „Am intrat în istorie!”

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă