FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

FOTO Gol fabulos marcat de Florinel Coman în CFR Cluj - FCSB » Are mai multe reușite din lovituri libere decât din penalty-uri!

CFR Cluj - FCSB. Florinel Coman a deschis scorul cu un gol superb, marcat în minutul 16/ FOTO:  Cristi Preda (GSP) +26   FOTO
CFR Cluj - FCSB. Florinel Coman a deschis scorul cu un gol superb, marcat în minutul 16/ FOTO: Cristi Preda (GSP)

Articol de , - Publicat duminica, 14 aprilie 2024 21:17 / Actualizat duminica, 14 aprilie 2024 22:49

CFR Cluj - FCSB. Florinel Coman a deschis scorul cu un gol superb, marcat în minutul 16.

Coman nu se dezminte și a marcat un nou gol fantastic pentru FCSB. El a punctat dintr-o lovitură liberă de la 20 metri. Mingea a atins bara transversală înainte să intre în plasă, portarul Sava nu a avut nicio șansă.

FOTO. Florinel Coman, gol superb în CFR Cluj - FCSB

Florinel Coman, gol superb în CFR Cluj - FCSB
+22 FOTO

Jucătorii de la FCSB au fost în zi de șut cu CFR Cluj. Cu doar câteva minute înainte de golul lui Coman, Adrian Șut a trimis o torpilă de la 20 de metri, care a nimerit „transversala”.

Apoi a venit execuția lui Coman, care a avut un început bun de meci, cu multe acțiuni individuale reușite. Așa a obținut lovitura liberă din care a marcat. A încercat să dribleze mai mulți adversari, însă a fost oprit prin fault.

El a luat mingea și a trimis-o sub bară, marcând un nou gol de generic. A punctat într-unul dintre ultimele meciuri ale lui în Superligă, pentru că a acceptat oferta lui Al Duhail și ar urma să plece în Qatar la finalul sezonului.

Florinel Coman, 5 goluri din afara careului în acest sezon

Florinel Coman a ajuns la 5 goluri marcate din afara careului în acest sezon, cele mai multe din Liga 1. Dintre acestea, 4 sunt direct din lovitură liberă.

Vedeta de la FCSB are mai multe goluri din lovitură liberă decât din penalty. De la 11 metri a marcat de 3 ori.

Florinel Coman, golgheterul Superligii

Coman se află la cel mai bun sezon din carieră și e golgheterul Superligii în acest sezon. Florinel are 17 goluri în campionat în acest sezon, în 31 de meciuri jucate.

„Șeptarul” de la FCSB are și 9 assist-uri în Superligă în actuala stagiune. Sezonul bun al lui Coman se vede și la cota de pe Transfermarkt, care a ajuns la 6 milioane de euro, la începutul stagiunii fiind evaluat la 3,5 milioane de euro.

Eu nu vă pot spune acum pentru că nu am acordul ca să vă spun că Florinel va pleca. Nu am acceptul să vă spun unde, ce și cum. Nu vă pot spune. Așa, ce știu că el a negociat deja, dar nu vrea să spună. Și oamenii care vor să vină, dar am spus că nu are rost să vină acum, să terminăm, să fim campioni și apoi. Domne, nu vă pot spune

- Gigi Becali, patron FCSB

VIDEO. Florinel Coman a dat autografe înainte de meci

Tony a răbufnit după Dinamo - Poli Iași: „Jucătorii mei plâng în vestiar. Totul a fost împotriva noastră”
Dinamo - Poli Iași
Și-a oprit cu greu lacrimile la interviu: „Luca e la spital și spui că a fost imprudență?! Bate la ochi!”
DINAMO - POLI IAȘI 1-0

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”