Articol de GSP - Publicat vineri, 23 aprilie 2010 00:00
Presa poloneză insistă asupra variantei că Pawel Golanski va ajunge în Budesliga la vară, cea mai probabilă destinaţie părînd formaţia miliardarului Dietmar Hopp, TSG Hoffenheim.
Cum fundaşul Stelei devine liber de contrat la finalul stagiunii, iar conducerea grupării din Ghencea nu i-a făcut o propunere satisfăcătoare de prelungire a angajamentului, Golanski a declarat că nu exclude nici una dintre variantele pe care le are în acest moment la dispoziţie.
Conform jurnalului "Fakt", Golanski s-a arătat entuziasmat de posibilitatea de a ajunge în prima ligă germană:
"Aşteptăm şi vedem ce va apărea pînă la finalul sezonului. Acum, aş semna imediat cu un club! Dacă va fi o echipă din Bundesliga? Sună bine".
Florin Prunea „l-a tocat” pe antrenorul din Superliga: „Alo, ia vezi-ți tu puțin de treaba ta”
Tun financiar dat de Florin Tănase: „20 de milioane de euro, a vândut aproape tot”