FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CEAHLĂUL, DUMINICĂ, 21:30, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Gratis e perfect! » Dinamo îl poate lua liber de contract pe Anderson

În iarnă,
Guimaraes a
solicitat 500.000
de euro în
schimbul lui
Santana (stînga)
În iarnă, Guimaraes a solicitat 500.000 de euro în schimbul lui Santana (stînga)

Articol de - Publicat vineri, 20 aprilie 2012 00:00 / Actualizat joi, 19 aprilie 2012 22:46

Dinamo a tras toată iarna de Anderson Santana, dar a fost considerat prea scump. Acum, fundaşul stînga e liber de contract şi poate veni în Ştefan cel Mare


N-a venit vara, dar a început sezonul reducerilor pentru dinamovişti. "Cîinii" îşi freacă mîinile şi încearcă să-şi asigure de pe acum posturile deficitare. Anderson Santana, fundaşul stînga al Vitoriei Guimaraes, de care Dinamo a tras toată iarna, însă nu a fost adus întrucît portughezii au avut pretenţii financiare mari, ar putea ajunge, în sfîrşit, în Ştefan cel Mare.

Brazilianul de 26 de ani este liber de contract după ce, luna trecută, s-a certat rău cu antrenorul Vitoriei în timpul unei şedinţe de pregătire. De atunci, nu a mai prins lotul, iar acum a fost dat afară de la echipă, întrucît contractul oricum îi expira la finalul lunii iunie. Roş-albii pot începe acum negocierile pentru transferul lui Santana: "O să discutăm între noi şi o să vedem dacă îl vom aduce. Este un fotbalist interesant, care ne-ar fi fost util dacă venea din această iarnă".

9 meciuri, dintre care doar şase ca titular, şi un gol a reuşit Anderson Santana pentru Guimaraes în acest sezon

Citește și:
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Special
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Special
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Superliga
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Profit.ro
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (8)
biancorossi
biancorossi  •  24 Mai 2012, 02:53

data viitoare. adica la anu si la multi ani.

tanasescusorin
tanasescusorin  •  18 Mai 2012, 11:24

Dinamo nu o sa aiba niciodata echipa daca aduce gratis toate petardele.Va mai mirati ca nu vin suporterii la stadion ?Mai bine vindeti echipa...eventual dati-o gratis....cuiva dispus sa investeasca .

conasu_boeru
conasu_boeru  •  20 Aprilie 2012, 10:22

Nu inteleg de ce a jucat numai in 9 meciuri ! ASTA e interesant !

Vezi toate comentariile (8)
Comentează