FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

GSP LIVE / VIDEO Edward Iordănescu îl dă de gol pe Gigi: "Becali m-a sunat să mă întrebe de jucători și înainte de meciul cu Dinamo"

Articol de GSP - Publicat marti, 04 decembrie 2018 12:16

Edward Iordănescu (40 de ani) a dezvăluit la emisiunea GSP LIVE că a fost sunat de mai multe ori de Gigi Becali în sezonul trecut când era antrenorul Astrei.


"Eu nu l-am sunat niciodată pe domnul Becali în ultimii 5-6 ani. În sens invers s-a întâmplat, am fost întrebat de dânsul despre anumiți jucători. Nu cred că e moral ca un antrenor să sune un conducător fără un motiv întemeiat.

Îmi aduc aminte că în perioada în care eram la Astra mi-a dat vreo 2-3 telefoane. Când am lăsat Dinamo în afara play-off-ului, m-a sunat înainte și mi-a spus că trebuie să scot Dinamo din play-off", a spus Edward Iordănescu la GSP LIVE.

Edward Iordănescu a început fotbalul la Steaua, unde a fost și secund în perioada 2011-2012. Apoi le-a mai antrenat pe FC Vaslui, ASA Târgu Mureș, Pandurii, ȚSKA Sofia, Astra și CFR Cluj.

Vezi și:

GSP LIVE / VIDEO Cele două motive pentru care Edi Iordănescu a refuzat-o pe Dinamo: "E adevărat"

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (13)
merace
merace  •  04 Decembrie 2018, 20:47
Postat de ciollo pe 04 Decembrie 2018, 15:55

Daca in acel moment numitul Edy depunea o plangere, era ok. Daca dupa mii de ani vi cu astfel de declaratii, trebuie sa aduci dovezi sau sa fi anchetat ptr. tainuire.

Nu-l toarna nimeni pe Gigi pentru practici interzise, ca tuturor le convine sa pape din banii lui, daca au prilejul! :D

581534618615543
Robert Ivan  •  04 Decembrie 2018, 19:42

Dinamo a jucat foarte slab pe zapada la GIURGIU .

ciollo
ciollo  •  04 Decembrie 2018, 15:55
Postat de ray51 pe 04 Decembrie 2018, 15:43

Declaratiile post-mortem ale unor incidente/fapte/discutii nu ar trebui luate in seama, ba mai mult corect ar fi sa fie stigmatizat cel care a tainuit.

Daca in acel moment numitul Edy depunea o plangere, era ok. Daca dupa mii de ani vi cu astfel de declaratii, trebuie sa aduci dovezi sau sa fi anchetat ptr. tainuire.

Vezi toate comentariile (13)
Comentează