FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - POLI IAȘI 5-2

Hagi și-a făcut praf jucătorii, deși Viitorul i-a dat 5 Iașiului: "Au fost repetenți!" » Doar 3 au scăpat

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 septembrie 2017 20:24

Gheorghe Hagi a lăudat prestația atacanților de la Viitorul în meciul pe care campioana l-a câștigat la Ovidiu cu Poli Iași (5-2), dar și-a criticat aspru restul jucătorilor, despre care susține că nu au respectat indicațiile de la pauză.

"Felicit atacanții, am vorbit cu ei înainte de meci, cred ca avem unul dintre cele mai bune atacuri din prima ligă. Sperăm să ne ajute în continuare sa câștigăm meciurile.

Ceilalți, mijlocașii și fundașii, au rămas repetenți în seara asta. Sunt dezamăgit de modul în care au interpretat ce le-am spus la pauză despre cum să ne apărăm", a spus Hagi la finalul partidei, la LookTV.

Țucudean, de patru ori, și Chițu au marcat golurile celor de la Viitorul în victoria care a adus campioana la doar un punct de locurile pentru play-off.

"Obiectivul nostru este să prindem play-off-ul. Cred că dacă vom câștiga în meciul următor, de la Mediaș, avem șanse mari să prindem play-off-ul" Aurelian Chițu

Vezi aici cronica partidei Viitorul - CSM Poli Iași 5-2

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”