Alte știri din fotbal
Gigi Becali: „Hai să vă spun ce face Mihai Stoica. Vă spun tot, tot”
0
Se pregătește o mutare de senzație în Superliga: interes pentru vicecampionul României
0
Reacția lui Adrian Mititelu, după ce Juan Bauza a semnat cu Levadiakos: „E jucătorul nostru!”
7
A venit un fotbalist de 3 mil. € în România: „Un fel de Bîrligea. Va fi bun cu O SINGURĂ condiție”
3
Știri din fotbal internațional
Argentina, zi comemorativă pentru a sărbători victoria împotriva Angliei la Campionatul Mondial: „Victoria istorică a naționalei”
0
KuPS - Universitatea Craiova, turul 3 preliminar de Europa League » Echipa de start aleasă de Coelho
3
Număr-record de cereri de bilete pentru derby! Bayern ar putea umple de aproape 5 ori stadionul » Un abonament la Bayern e cât la Rapid
2
Juan Bauza, prezentat oficial la noua echipă » Va fi antrenat de fostul tehnician din Superliga
1
Lifestyle
Și-a etalat formele lucrate la sală pe plajele din Egipt » Campioana națională, imagini spectaculoase din vacanță
5
4.700 de locuri și gazon artificial » Cum arată stadionul din Finlanda unde Universitatea Craiova joacă azi
6
„Jucăriile mele” » Cristiano Ronaldo și-a prezentat bolizii de 25 de milioane de euro
4
A treia oară e cu noroc? Dublul campion NBA s-a căsătorit cu modelul celebru croat. Diferența de vârstă e de 19 ani!
1
Începe procesul lui Călin Georgescu și Horațiu Potra. Ce a decis Înalta ...
Libertatea
Locurile interzise de pe țărmul Dunării, dispărute sub ape. „Grănicerii au ...
Adevărul
Cum a ajuns să arate stadionul fostei campioane a României, pe care au ...
GSP SPECIAL
ALADIN anunță furtuni cu rafale de vânt de până la 80 km pe oră, de-a ...
Libertatea
Unde ai detectat tu bucurie, domnule? In al doilea rand, asta nu e Vointa Sibiu, e Vointa Hambasan. Se puteau face lucruri mari din echipa asta daca nu i s-ar fi refuzat sansa in cel mai sensibil moment al existentei sale. Asa ca, incearca sa judeci doar atunci cand prinzi ideea, tonul si cand stii detaliile.
Un roman ardelean nu ar putea sa se bucure si sa fie de acord cu gestul lui Beto de la Sibiu , nu cred ca esti roman de al nostru de poti fi de acord cu asa ceva. Voi astia din Gruia nu aveti onoare si rusine de nimic.
Hahaha, ce-ai inteles si tu.... Deci CFR a facut ca Vointa sa joace ca niste cizme in ultimele 5 meciuri, corect? :)
Sibiul se duce in B pentru ca Beto si CFR ne-au furat ! Sper sa se faca dreptate si sa piarda la masa verde cu 3-0.
Am mai spus, nu s-au retinut carnetele altor fotbalisti, se puteau retine si la vestiare fara probleme, in consecinta singura posibilitate care mai ramane este acel art.60 din R.O.A.F care spune ca, daca nu se indeplinesc conditiile de securitate pentru jucatori, antrenori/staff tehnic, atunci echipa gazda pierde meciul cu 0-3. Cei doi bodyguarzi care reprezinta securitatea l-au lovit pe Cadu, asta echivaland cu ceea ce scrie in REGULAMENT !! Mi se pare destul de clar, CFR castiga cu 3-0 la masa verde
Nu putea retine carnetele fara sa la arate cartonasele rosii pe teren,nu la vestiare sau la hotel. Pe de alta parte suspendari se pot da de catre comisii pe baza probelor video si al rapoartelor. A oprit meciul aiurea cel mai probabil din cauza fricii de a mai arbitra in continuare. Publicul platitor ar trebui sa dea federatia in judecata si sa ceara despagubiri deoarece au fost tratati ca niste manechine care nu au primit nici cea mai mica explicatie din partea oficialilor asa cum prevede regulamentul. Astept cu nerabdare decizia comisiilor ,desi personal nu vad nici o varianata legala,mai putin rejucarea, care nu este posibila din cauza calendarului.
gsp, slugile comuniste cu educatie facut la azi(tolontan) fac se stiu mai bine, mint ca porcii
Tu te-ai obisnuit sa te conteste lumea??? :)))))) Daca ai dreptate (si cam ai dupa parerea mea), ai dreptate...
Decizia nu poate fi decat favorabila CFR-ului. Conform regulamentului, daca Tudor oprea carnetele jucatorilor atunci meciul era pierdut de ambele echipe. Tudor n-a oprit carnetele, astfel incat acest caz se raporteaza la art. 60 pct. 9 din R.O.A.F , U Cluj fiind clubul organizator, iar singura decizie care se poate lua este castigarea meciului de CFR Cluj cu 0-3, pentru ca noul regulament intrat in vigoare in 2011 interzice rejucarea meciului intr-o astfel de situatie!!
Vad.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.