FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - GLORIA BISTRIŢA 2-0

Herea: "Asta e adevărata faţă a Rapidului" ;)

Ovidiu Herea, Herea, Rapid

Articol de GSP - Publicat vineri, 20 august 2010 00:00

Marcatorul celor două goluri ale Rapidului în victoria contra Gloriei Bistriţa, Ovidiu Herea, a vorbit despre evoluţia sa pe postul de atacant.

"Mă bucur că am înscris şi în această etapă şi că am învins cu 2-0. Ne bucurăm că suporterii au venit la meci după înfrîngerea cu Dinamo şi ne-au susţinut la fel ca în prima etapă.

A fost un accident cu Dinamo, ne-am relaxat un pic după pauză, trebuie să învăţăm din greşeli şi să nu le mai repetăm. Eu zic că asta e adevărata faţă a Rapidului. Nu am ştiut cum se aruncă Albuţ la penalty, dar ne-a ajutat faptul că Şumudică a antrenat Gloria înainte de a veni la Rapid.

Mă simt bine ca atacant, am libertate în joc. Orice jucător se gîndeşte la naţională, eu trebuie să îmi fac treaba aici şi dacă va fi nevoie de mine la prima reprezentativă va fi foarte bine", a spus Herea.