FOTBAL  »  Superliga  »  TV.GSP.RO

Herea şi Cesinha au înscris golurile rapidiştilor în prima etapa a sezonului trecut! Cine marchează azi?

Ovidiu Herea

Articol de GSP - Publicat vineri, 22 iulie 2011 00:00 / Actualizat vineri, 22 iulie 2011 17:08

Rapidul va deschide în această după-amiază balul Ligii 1, într-o partidă cu FC Vaslui. Este al doilea an consecutiv cînd giuleştenii întîlnesc încă din prima etapă echipa moldoveană, meciul tur urmînd să se dispute de la ora 18:30 pe stadionul din Regie.

20 de ani au trecut de la ultima înfrîngere a Rapidului în prima etapă, pe teren propriu. Sezonul trecut alb-vişinii s-au impus cu scorul de 2-0, golurile fiind marcate de Ovidiu Herea şi Cesinha. Fotbalistul român a deschis scorul în minutul 28, cu o lovitură de cap, după o centrare perfectă a lui Spadacio.

Vezi  VIDEO cu golul lui Herea!

Brazilianul Cesinha a stabilit scorul final în minutul 81, tot cu capul, portarul oaspeţilor fiind nevoit să scoată mingea din poartă fără a putea interveni.