FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - CRAIOVA 2-1

HERMANNSTADT - CRAIOVA 2-1 // VIDEO Gazdelor li s-a anulat un gol în prima repriză și au acuzat arbitrajul la pauză

Faza controversată din Hermannstadt - Craiova // Captură Tv Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 august 2019 19:03

Hermannstadt - CS Universitatea Craiova, primul duel al zilei din Liga 1, câștigat de gazde cu 2-1, a avut parte de o fază discutabilă de arbitraj în minutul 30, când gazdelor li s-a anulat golul prin care ar fi restabilit egalitatea la 1.  Craiova a condus cu 1-0 la pauză, dar a pierdut în final cu 1-2.

Oltenii au scăpat fără gol după ce arbitrul Florin Andrei a considerat că Romario Pires, mijlocașul sibienilor, l-ar fi împins pe fundașul dreapta Ștefan Vlădoiu în urma unei faze fixe.

Din ricoșeul creat, mingea a ajuns la Ionuț Stoica, care a reușit să înscrie în porta lui Mirko Pigliacelli. Arbitrul fluierase însă înainte ca fundașul lui Hermannstadt să apuce să șuteze spre poartă.

Faza în care Romario Pires îl doboară pe Vlădoiu  // Captură TV Telekom Sport

„Nu înțeleg, la fiecare meci disputat acasă am avut probleme de arbitraj!”, s-a plâns Cătălin Munteanu, secundul lui Costel Enache de la Hermannstadt, în cadrul interviului acordat la pauza meciului.

VIDEO cu faza controversată

Vezi AICI toate detaliile de la meciul Hermannstadt - CS Universitatea Craiova

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!