FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - POLI IAȘI

HERMANNSTADT - POLI IAȘI // VIDEO+FOTO Ce prostie a făcut Denis Rusu! Cum s-a încheiat faza din minutul 20

Captură TV Telekom Sport +8   FOTO
Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 martie 2019 17:25

O fază comică a avut loc în minutul 20 al întâlnirii decisive pentru calificarea în play-off dintre Hermannstadt și Poli Iași, la scorul de 0-0.

Moldovenii, care au nevoie de victorie pentru calificarea în play-off, erau să plătească pentru o gafă a portarului Denis Rusu

Goalkeeperul în vârstă de 28 de ani a ieșit din poartă până în apropierea liniei de margine din dreapta terenului și a încercat să protejeze mingea în fața lui Blănaru, dar jucătorul lui Hermannstadt i-a „furat” balonul!

Norocul lui Rusu a fost imprecizia lui Blănaru: atacantul sibian a intrat în careu, dar a trimis în plasa laterală cu poarta goală, dintr-un unghi închis.