FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT

Incredibil! Hermannstadt și-a luat înapoi jucătorii de la FCSB: anunțul oficial

Hermannstadt și-a luat înapoi jucătorii de la FCSB:

Articol de GSP - Publicat joi, 01 octombrie 2020 13:47 / Actualizat joi, 01 octombrie 2020 14:35

Hermannstadt a anunțat oficial că David Caiado (33 de ani, mijlocaș lateral) și Goran Karanovic (32 de ani, atacant central) au revenit sub comanda lui Ruben Albes, după ce aceștia au jucat doar un meci la FCSB, în turul 3 preliminar din Europa League, 0-2 cu Slovan Liberec.

• Karanovic a ieșit accidentat în minutul 10, în vreme ce David Caiado a fost integralist cu Liberec.

„Bine ați (re)venit, David & Goran!

Mijlocașul ofenisv David Caiado și atacantul Goran Karanovic au revenit oficial la FC Hermannstadt după împrumutul la F.C.S.B. Din păcate, Goran se reface după accidentarea suferită în meciul cu Slovan Liberec în Europa League și va fi indisponibil pentru următorul meci, în timp ce decarul David Caiado va reintra în programul normal de antrenament al echipei. Putem spune atât: bărbații adevărați luptă până la capăt!”, se arată în comunicatul oficial al lui Hermannstadt.

🤙 Bine ați (re)venit, David & Goran! Mijlocașul ofenisv David Caiado și atacantul Goran Karanovic au revenit #OFICIAL...

Posted by FC Hermannstadt on Thursday, October 1, 2020

Înapoi la Hermannstadt!

• David Caiado (33 de ani) este un mijlocaș lateral născut în Luxemburg, cu cetățenie portugheză. A ajuns la Hermannstadt în iulie 2019, de la Gaz Metan, iar în acest sezon a bifat 103 minute în două meciuri. Este cotat la 250.000 de euro și a adunat două selecții pentru naționala sub 20 de ani a Portugaliei;
  • Goran Karanovic (32 de ani) este un atacant sârb, ajuns în această toamnă la Hermannstadt, de la Sepsi. Are 54 de minute în tricoul sibienilor, în două partide, și nu a reușit niciun gol. Cota lui de piață este de 350.000 de euro.

VIDEO Match preview FCSB - Dinamo: tot ce trebuie să știi despre „Derby de România”

Citește mai multe știri din Liga 1:

Pariu făcut în direct: „Borcea e în spatele lui Dinamo!” / „Dă o bere cine pierde”

Adrian Mutu pune la zid un antrenor din Liga 1: „E ridicol, penibil! Nu aș face niciodată așa ceva”