FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - UTA

HERMANNSTADT - UTA 1-1 » Egal spectaculos la Mediaș! Cum arată clasamentul acum

Hermannstadt - UTA // foto: Facebook @ FC Hermannstadt +5   FOTO
Hermannstadt - UTA // foto: Facebook @ FC Hermannstadt

Articol de - Publicat duminica, 18 octombrie 2020 23:54 / Actualizat luni, 01 mai 2023 16:26

Hermannstadt și UTA au remizat în meciul din etapa #7 a Ligii 1, scor 1-1, la Mediaș.

Programul și rezultatele etapei #7 din Liga 1

Sibienii au început mult mai bine partida de la Mediaș și au reușit să deschidă scorul în minutul 5, prin Addae, care a reluat cu capul o centrare venită din corner. După ce prima jumătate de oră a fost dominată de gazde, oaspeții și-au revenit treptat și au dominat pe finalul primei părți.

La scurt timp după startul reprizei secunde, Hermannstadt a avut o ocazie rarisimă de a-și majora avantajul. Fortes i-a pasat ideal lui Mayoral, pe care l-a lăsat singur cu portarul advers, dar spaniolul a făcut un stop groaznic, mingea sărind din el în brațele lui Iacob.

Apoi a venit rândul arădenilor de a rata incredibil. UTA a avut o ocazie imensă în minutul 56. Mingea a ajuns la picioarele lui Rus după ce Bastos a eșuat în încercarea de a o respinge, dar atacantul arădenilor a trimis mult peste poartă!

Totuși, oaspeții au egalat în cele din urmă, după ce a început să plouă serios la Mediaș, prin Ioan Hora. Atacantul de 32 de ani a înscris superb, din lovitură liberă, în minutul 75.

+1 FOTO

Hermannstadt va da piept cu FCSB etapa viitoare, în deplasare, în timp ce UTA va juca cu Chindia Târgoviște, pe teren propriu.

Clasamentul Ligii 1:

Hermannstadt - UTA 1-1

Hermannstadt - UTA, echipe de start:

Hermannstadt: Cristiano - Belu, Viera, Stoica, Opruț - R. Pires, Addae, Buzan - Mayoral, Jo Santos, Fortes
Rezerve: Pop, Bastos, Sîntean, Caiado, Scarlatache, Florică, Baba, Oșan, Karanovic
Antrenor: Ruben Albes

UTA: Iacob - Simo, Benga, Albu, Pleașcă - Roșu, Isac, Rusu, Miculescu - Hora, Rus
Rezerve: Moldovan, Bustea, Oroian, Buhăcianu, Morar, Tescan, Popescu
Antrenor: Laszlo Balint

Stadion: Gaz Metan, Mediaș
Arbitru: Horia Mladinovici / Asistenți: Ciprian Danșa, Mihai Marica

Ce transfer a reușit FC Voluntari! Ebecilio, fotbalist cu 13 meciuri în UEFA Champions League, a semnat pe două sezoane

Aruncat în „groapa cu lei”! Arbitrul delegat de CCA pentru derby-ul etapei din Liga 1: e talisman pentru „câini”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”