FOTBAL  »  Superliga  »  CORESPONDENȚĂ GSP DIN SPANIA

FOTO Hermannstadt - Winterthur 1-2 » Ca-n curtea școlii! Sibienii au luat gol la ultima fază

Articol de , - Publicat marti, 14 ianuarie 2020 19:01

Hermannstadt a egalat Winterthur în minutul 85 și-a pierdut la ultima fază, 1-2, după un șut deviat, la o fază ce nu anunțat nimic.

Sibienii au început amicalele în Spania, departe de frigul din țară. Doar că echipa lui Vasile Miriuță a fost rece contra celor de la Winterthur, locul 6 în liga secundă helvetă.

„Tati”, revenit la Hermannstadt, reîntors alături de Iuliu Mureșan și de Răzvan Zamfir, oamenii cu care a lucrat la CFR Cluj, s-a agitat în stilu-i caracteristic pe margine, doar că jucătorii săi au avut nevoie de 85 de minute ca să concretizeze una dintre ocazii.

De-abia după un corner, oferit cadou de adversari, Plazonja, uriașul de 1,92 de metri, s-a demarcat și și-a pus calitățile la lucru, reluând din câțiva metri, sub transversală.

Românii n-au salvat ședința ce se anunța încă din prima parte, întrucât au luat un gol stupid, la ultima fază, un șut deviat al unui elvețian, din afara careului!

+1 FOTO

Hermannstadt - Winterthur 1-2 (Elveția, II) (0-0)

A marcat pentru români: Plazonja (85)

Hermannstadt: Cristiano - P. Petrescu, Viera, Luchin, Rimane, Opruț - R. Pires, Taira, L. Dumitriu - Caiado - Yazalde
Antrenor Vasile Miriuță
Au mai jucat: Novo, I. Pop, I. Stoica, Dâlbea, Cordea, Offenbacher, Vodă, Buzan, Niță, Bușu, Sântean, Plazonja, Company

8milioane de euro este bugetul anual al lui Winterthur, de două ori mai mare decât al sibienilor

Surpriză în Liga 1. Colosul american Tesla dă 16 milioane de euro la o echipă din Top 3

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”