FOTBAL  »  Superliga  »  ARBITRAJ

Horoba: "Crăciunescu junior şi–a pierdut capitalul de încredere avut în faţa mea"

Articol de - Publicat marti, 09 martie 2010 00:00

Directorul general al formaţiei Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba, spune că nu va mai avea încredere în arbitrul vîlcean, după prestaţia acestuia la meciul cu Internaţional Curtea de Argeş.

Ioan Horoba, directorul general al grupării medieşene, a răbufnit la adresa arbitrului Teodor Crăciunescu, în momentul în care a părăsit - extrem de supărat - arena de pe malul Tîrnavei Mari.

“Adevărul este că nici noi nu am fost în cea mai bună zi, însă cu largul concurs al arbitrului nu am putut obţine mai mult de atât. De mult nu mi s-a dat să văd un arbitraj aşa de părtinitor. Efectiv ,Crăciunescu junior şi asistentul 2 (n.a. Dorin Mudura) s-au făcut de rîs. Ar trebui să meargă să arbitreze în ligile inferioare, în judeţ şi, eventual, în "C", pentru că acolo le este locul, nu au ce căuta în Liga I.
Vreau să zic că eu unul, de cîte ori am avut ocazia, l-am lăudat pe Crăciunescu, pentru prestaţiile sale, atunci cînd a arbitrat corect, însă acum şi-a pierdut în faţa mea tot capitalul de încredere pe care îl avea. Nu poţi ca, prin maniera pe care o ai, să desfiinţezi munca de o săptămînă a unei echipe. A arbitrat doar într-un singur sens, pentru cei în roşu (n.a. culoarea echipamentului oaspeţilor). Ce memoriu să mai facem, nu are nici un sens, pentru că nu se va lua nici o măsură. Ar trebui ca cei care îi au în subordine pe arbitri să se autosesizeze după prestaţia care au avut-o la Mediaş”, a afirmat Horoba.

Directorul general al formaţiei Gaz Metan Mediaş, Ioan Horoba, spune că nu va mai avea încredere în arbitrul vîlcean, după prestaţia acestuia la meciul cu Internaţional Curtea de Argeş.

Ioan Horoba, directorul general al grupării medieşene, a răbufnit la adresa arbitrului Teodor Crăciunescu, în momentul în care a părăsit - extrem de supărat - arena de pe malul Tîrnavei Mari.

“Adevărul este că nici noi nu am fost în cea mai bună zi, însă cu largul concurs al arbitrului nu am putut obţine mai mult de atât. De mult nu mi s-a dat să văd un arbitraj aşa de părtinitor. Efectiv ,Crăciunescu junior şi asistentul 2 (n.a. Dorin Mudura) s-au făcut de rîs. Ar trebui să meargă să arbitreze în ligile inferioare, în judeţ şi, eventual, în "C", pentru că acolo le este locul, nu au ce căuta în Liga I.
Vreau să zic că eu unul, de cîte ori am avut ocazia, l-am lăudat pe Crăciunescu, pentru prestaţiile sale, atunci cînd a arbitrat corect, însă acum şi-a pierdut în faţa mea tot capitalul de încredere pe care îl avea. Nu poţi ca, prin maniera pe care o ai, să desfiinţezi munca de o săptămînă a unei echipe. A arbitrat doar într-un singur sens, pentru cei în roşu (n.a. culoarea echipamentului oaspeţilor). Ce memoriu să mai facem, nu are nici un sens, pentru că nu se va lua nici o măsură. Ar trebui ca cei care îi au în subordine pe arbitri să se autosesizeze după prestaţia care au avut-o la Mediaş”, a afirmat Horoba.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
 •  10 Martie 2010, 14:08

Trebuie verificat ce legaturi sunt intre Craciunescu si International!!!!! Vezi meciul Dinamo-International unde acest individ a arbitrat la fel ca la Medias, intr-o singura directie eliminand doi jucatori dinamovisti.Pacat ca face de rusine numele tatalui sau.

gazistu
gazistu  •  10 Martie 2010, 10:22

pe craciunescu jr cand il vad, il scuip...e un arbitru slab.punct

 •  09 Martie 2010, 22:47

deabia acum ati postat articolul ? Stirea asta am vazut-o a doua zi dupa meciu cu, curtea de arges

Vezi toate comentariile (3)
Comentează