FOTBAL  »  Superliga  »  CONFLICT

"Iancu are impresia că dacă are în spate 5 milioane de bănăţeni, mîine îl vom vota la preşedinţie" :D

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 martie 2009 00:00

Mircea Sandu susţine că FRF a făcut tot posibilul pentru ca Poli Timişoara să-şi recupereze cele 6 puncte de penalizare care i-au fost scăzute din clasament:

"FRF a făcut tot posibilul pentru a ajuta Poli Timişoara în conflictul cu FIFA, iar acest personaj numit Iancu nu îşi poate proba acuzaţiile şi va fi sancţionat.
De altfel, cazul lui Marian Iancu va fi judecat atît la Comisia de Disciplină FRF, cît şi în instanţele civile".

"Habar n-am ce a primit Zambon şi nu mă interesează. Vina nu e a Federaţiei, ci a celor din Timişoara! Apelul în cazul punctelor de penalizare a fost respins pentru că Poli nu a plătit o taxă obligatorie. Dacă TAS-ul va accepta să dea punctele Timişoarei înapoi, FRF este obligată să respecte decizia", a mai declarat preşedintele FRF.

Mircea Sandu a insinuat totodată că Marian Iancu nu investeşte la Poli atîţia bani pe cît susţine:

"Ar trebui să îi întrebaţi pe domnul Ostaficiuc sau pe domnul Ciuhandu cîţi bani investesc în clubul Poli Timişoara...E bine să ne batem cu pumnul în piept că investim bani la o echipă, pentru că imaginea costă.

Domnul Iancu are impresia că dacă spune că are în spate 5 milioane de bănăţeni, mîine îl vom vota la preşedinţie. :D Iancu va fi numit persona non-grata în fotbalul românesc, el poate să continue atunci cu înjurăturile".

Mircea Sandu susţine că FRF a făcut tot posibilul pentru ca Poli Timişoara să-şi recupereze cele 6 puncte de penalizare care i-au fost scăzute din clasament:

"FRF a făcut tot posibilul pentru a ajuta Poli Timişoara în conflictul cu FIFA, iar acest personaj numit Iancu nu îşi poate proba acuzaţiile şi va fi sancţionat.
De altfel, cazul lui Marian Iancu va fi judecat atît la Comisia de Disciplină FRF, cît şi în instanţele civile".

"Habar n-am ce a primit Zambon şi nu mă interesează. Vina nu e a Federaţiei, ci a celor din Timişoara! Apelul în cazul punctelor de penalizare a fost respins pentru că Poli nu a plătit o taxă obligatorie. Dacă TAS-ul va accepta să dea punctele Timişoarei înapoi, FRF este obligată să respecte decizia", a mai declarat preşedintele FRF.

Mircea Sandu a insinuat totodată că Marian Iancu nu investeşte la Poli atîţia bani pe cît susţine:

"Ar trebui să îi întrebaţi pe domnul Ostaficiuc sau pe domnul Ciuhandu cîţi bani investesc în clubul Poli Timişoara...E bine să ne batem cu pumnul în piept că investim bani la o echipă, pentru că imaginea costă.

Domnul Iancu are impresia că dacă spune că are în spate 5 milioane de bănăţeni, mîine îl vom vota la preşedinţie. :D Iancu va fi numit persona non-grata în fotbalul românesc, el poate să continue atunci cu înjurăturile".

Citește și:
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Special
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (30)
 •  01 Aprilie 2009, 04:56

D-l Mircea Sandu este invitat in mod oficial de iubitorii fotbalului romanesc sa faca o dare de seama amanuntita cu privire la aportul adus de FRF in dezvoltarea acestui sport in Romania, sa insiste asupra acelui "tot posibilul pen-tru a ajuta Timisoara in conflictul cu FIFA".

bluemann
bluemann  •  17 Martie 2009, 16:34

Incompetenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dragomir face acum afirmatii care in mod normal ar rapune orice orgoliu dar voi, cei din federatie ce faceti?!?!?? Normal ar fi sa va dati demisisa dar cum normalitatea nu isi are locul in fotbalul romanesc stiu ca nu o veti face

 •  04 Martie 2009, 21:02

sandu-persona non grata in banat;daca frf nu vrea timisoara,afiliati-o d-le iancu la campionatul serbiei sau al ungariei;ar fi un cutremur care ar provoca schimbarea intregii federatii

Vezi toate comentariile (30)
Comentează