FOTBAL  »  Superliga  »  MERCATO

EXCLUSIV „Hagi la FCSB?” » GSP i-a întrebat pe impresarii lui Ianis: „Am citit ce a spus Gigi Becali”

Ianis Hagi se desparte de Rangers
Ianis Hagi se desparte de Rangers

Articol de - Publicat miercuri, 21 mai 2025 16:00 / Actualizat miercuri, 21 mai 2025 16:03

Ianis Hagi s-a despărțit de Rangers și a rămas liber de contract. Gigi Becali a anunțat că-l vrea la FCSB. Întrebat despre interesul campioanei, Kosti Theoharides, reprezentant al firmei de impresariat care se ocupă de Ianis, a spus că „am citit ce a declarat patronul echipei FCSB. Orice e posibil într-un mercato”.

Hagi, 26 de ani, nu-și va prelungi înțelegerea cu Rangers, scadentă în vară. El evolua din 2020 pentru scoțieni - a câștigat pe Ibrox un titlu, o Cupă și o Cupă a Ligii. A reușit 20 de goluri și 28 de assisturi în 130 de apariții oficiale.

Pancu ar transforma Rapidul: iată primele 3 decizii
RAPID
Pancu ar transforma Rapidul: iată primele 3 decizii

Gigi Becali spune că îl vrea pe Ianis Hagi la FCSB. Cum reacționează firma de impresariat a fotbalistului

„L-aș lua imediat pe Ianis”, a declarat, aseară, patronul FCSB.

Astăzi, Gazeta l-a contactat pe Kosti Theoharides, reprezentant AC Talent Sports & Entertainment, firma de impresariat care se ocupă și de Ianis Hagi.

Theoharides susține că a citit declarațiile făcute de Gigi Becali, dar s-a rezumat să spună că nu exclude nimic pentru următoarea fereastră de transferuri: „Da, am citit ce a spus patronul FCSB. Orice e posibil în mercato. Politica firmei noastre este de a nu discuta despre transferuri înainte ca ele să se concretizeze. Vă mulțumim pentru înțelegere!”.

Cum îl ademenește Gigi Becali pe Ianis Hagi la FCSB: „O să vorbesc cu Gică. Joacă toate meciurile din Europa!”

Becali i-ar propune lui Ianis Hagi o clauză inedită: i-ar garanta prin contract prezența în toate meciurile din cupele europene!

„L-aș lua imediat pe Ianis. Nu știu însă dacă el vrea să vină la noi. O să vorbesc cu Gică. O să-i explic ce avantaje va avea Ianis la FCSB.

Poate că Gică o să vrea să-l ia la el, la Farul, pentru a-l ajuta să-și revină. O să-i spun că-i garantez, prin contract, faptul că va juca în absolut toate meciurile europene. Garantez! Nu-i voi putea însă garanta că va juca și în toate meciurile din campionat. Asta nu pot să promit.

Să vedem acum ce spune Gică, dar ar fi extraordinar să fie de acord să vină la FCSB. Să vedem ce spune Gică”, a transmis Gigi Becali, conform digisport.ro.

În România, Ianis Hagi a evoluat doar la Viitorul, actuala Farul, echipa tatălui său, Gheorghe Hagi.

2 milioane de euroe cota de piață a lui Ianis Hagi, conform portalului de specialitate Transfermarkt

Citește și:
Colosul uitat al României » GSP a intrat pe stadionul megalomanic proiectat de comuniști, pe care încape un oraș întreg
Special
Colosul uitat al României » GSP a intrat pe stadionul megalomanic proiectat de comuniști, pe care încape un oraș întreg
Șumudică a luat cuvântul, la aproape două luni după despărțirea de Rapid! „Nu-i număram berile lui Săpunaru” + Mesaj pentru Gâlcă
Superliga
Șumudică a luat cuvântul, la aproape două luni după despărțirea de Rapid! „Nu-i număram berile lui Săpunaru” + Mesaj pentru Gâlcă
„Telenovela” s-a încheiat! Denis Drăguș a semnat cu noua echipă
Stranieri
„Telenovela” s-a încheiat! Denis Drăguș a semnat cu noua echipă
Scandal între prezentatoarele de la Mondialul Cluburilor » A atras toate privirile, dar e criticată de o colegă: „Vulgară, este de cele mai multe ori la limită”
Stiri extrasport
Scandal între prezentatoarele de la Mondialul Cluburilor » A atras toate privirile, dar e criticată de o colegă: „Vulgară, este de cele mai multe ori la limită”
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Csikszereda pregătește lovitura înaintea meciului cu Dinamo » Negocieri cu fundașul lui Robbie Keane

Imagini COLOSALE din loja regală de la Wimbledon » Simona Halep, lângă Prințesa Kate Middleton în timpul finalei feminine


Comentarii (8)
dobrin
dobrin  •  21 Mai 2025, 17:44

Băi, dar e incredibil! In-cre-di-bil! Am dat o căruță de bani lu' Hagi ăsta mic, lu' Ianis, și ce face el? Doarme! Pe teren! Nu-mi venea să cred ce vedeam! Păi, băi, băiatule, tu ești la FCSB, nu la grădiniță să te țină tata de mână! Ne-am chinuit tot meciul cu ăia, cu nu știu ce echipă de prin liga a treia, și Ianis al nostru se plimba, se uita la fluturi. Păi, așa joci tu, fotbalist de milioane? Te-ai antrenat, ai mâncat, ai dormit la hotel de cinci stele ca să vii pe teren să-ți faci siesta? Ce-i aia, băi, teatrul Național? Nu ești la operă! Aici e război, aici e luptă! Și eu îl știam pe taică-su, Regele! Ăla rupea plasa, băga piciorul, te rupea! Ăsta mic? Păi, mi-a fost rușine, băi! M-am uitat la el și am zis: „Doamne, ce-am făcut de mi-ai dat așa jucător?” N-a dat o pasă bună, n-a alergat, n-a driblat pe nimeni! Se uita la minge ca la tabloul lui Leonardo da Vinci, ca să nu-l atingă! Păi, d-aia l-am luat, să-mi admire el arta fotbalistică de pe margine? Eu vreau fotbal, vreau agresivitate, vreau să rupă! Vreau să bage mingea în poartă, nu să se plimbe ca la ștrand! Azi a fost o rușine, o pată pe stema FCSB! Și să nu mai aud că e talentat! Talentat la somn e, nu la fotbal! Auzi, să dormi în teren! Nici șah nu juca, că și la șah mai miști o piesă! El nimic! Stătea blocat ca la un meci de statui! Eu am crezut în el, i-am dat încredere, l-am băgat titular. Și el ce face? Îmi dă cu tifla! Păi, așa nu merge, băi! Data viitoare, dacă mai face așa, îl bag la spălător

dobrin
dobrin  •  21 Mai 2025, 17:20
Postat de coco_bz pe 21 Mai 2025, 16:27

Becali vrea sa vanda tricouri cu numele lui, altfel nu vad de ce sa-l ia, cand prioritatea e compartimentul defensiv unde e nevoie de dubluri pentru titulari.

Stai linistit, e reclama de la finul, o fi Becali cum e, dar nu e chiar asa de *** incat sa-l ia pe Ianis.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

US29.2026
US29.2026  •  21 Mai 2025, 16:41
Postat de Van________________Basten pe 21 Mai 2025, 16:17

Hai la fcsb?! Se poate mai jos de atat?! Fireste, Hagi la Farul sau la Botosani.

mai jos de atat se poate la absolut toate echipele din Romania in afara de Steaua din liga 1,care este singura echipa care a castigat si o sa castige in saisprezecimile e.l.(nu intertoto,de fapt nicio echipa romaneasca nu are nicio victorie nici in intertoto saisprezecimi).

Vezi toate comentariile (8)
Comentează
Gigi Becali a luat la rost 4 jucători de la FCSB: „Te ascunzi de minge? Ce să-ți fac, tată?! Te scot!” » Va miza pe doi jucători-surpriză
Gigi Becali a luat la rost 4 jucători de la FCSB: „Te ascunzi de minge? Ce să-ți fac, tată?! Te scot!” » Va miza pe doi jucători-surpriză