FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - VOLUNTARI 1-0

Igor Armaș, fair-play după înfrângerea cu Dinamo: „Au meritat victoria, noi n-am legat 3 pase”

Igor Armaș (36 de ani), fundașul central de la FC Voluntari, a recunoscut că Dinamo a meritat victoria. foto: Imago Images

Articol de - Publicat vineri, 22 decembrie 2023 22:58 / Actualizat vineri, 22 decembrie 2023 23:17

Dinamo a învins FC Voluntari, scor 1-0, în runda #21 din SuperLiga. Igor Armaș (36 de ani), fundașul central al ilfovenilor, recunoaște că gazdele au meritat victoria.

Adio, Rapid. Horațiu Moldovan a primit o ofertă uriașă și e gata să părăsească România
RAPID

Igor Armaș, după Dinamo - FC Voluntari: „S-a simțit spiritul de echipă mare al lui Dinamo”

„Nu aveam voie să pierdem. Chiar dacă am pierdut în prelungiri după un penalty, Dinamo a meritat victoria, a fost echipa mai bună. Nu am ținut deloc de minge, nu am putut lega 3 pase. S-a simțit spiritul de echipă mare al lui Dinamo. Parcă ne-a fost frică.

Ne îngrijorează faptul că din 12 meciuri pierdusem doar unul și tot eram pe loc de baraj. E ceva ciudat, e un campionat foarte strâns. Echipele au valori echilibrate.

Dinamo e o echipă bună, a pierdut multe meciuri nemeritat. Va fi o bătălie crâncenă. Trebuie să ținem capul sus, să lucrăm mai mult, să asultăm ce ne spune antrenorul. Poate vor fi ceva schimbări, e normal la o echipă. Sperăm să arătăm și noi ca o echipă mare”, a spus Igor Armaș, pentru Prima Sport.

Din alergare, jucătorul nostru l-a atins pe Abdallah. Am înțeles că a fost un penalty clar.
Igor Armaș, despre penalty-ul primit de Dinamo

L-a impresionat pe Mihai Stoica pe toate planurile: „A fost cinstit! Eu m-am săturat de clișee”
OȚELUL - FC BOTOȘANI 0-2
Reluarea meciului Dinamo - Voluntari, amânată mai bine de 5 minute » Motivul i-a înfuriat pe suporteri