Alte știri din fotbal
Dezlănțuit! Imaginile care surprind perfect trăirile lui Daniel Pancu în Rapid - CFR Cluj
0
Scrisoarea lui Mihai Lixandru la despărțirea de FCSB: „Drumurile noastre se vor întâlni din nou”
1
Gol în stilul lui Ibrahimovic în Rapid - CFR » Moruțan, Grameni și Dobre au combinat superb
0
Basarab Panduru a numit două echipe care se vor bate la retrogradare în Superligă
0
Știri din fotbal internațional
Mourinho trebuie să aștepte: transferul lui Diomande la Real Madrid, amânat din motive neobișnuite
0
Dezastru pentru Dennis Man » PSV, spulberată în Supercupa Olandei!
4
Vine „tăvălugul”! 8 goluri în meciul adversarei lui CFR Cluj din Conference League
0
Juventus a transferat atacantul pe care îl dorea de un an
0
Lifestyle
Gazonul de pe Ghencea se află într-o stare deplorabilă și la primul meci al sezonului pentru Steaua
5
Soția fotbalistului de națională a stârnit furie cu ultima postare » Fanii au reacționat dur: „Cum să spui așa ceva?”
4
Dusterul produs la Mioveni, liderul pieței auto din Ucraina » Câte exemplare au fost cumpărate în acest an
1
Tabloidele scriu despre o nouă idilă: „Irina Shayk se iubește cu starul mai mic cu 11 ani”
6
Donald Trump avertizează că lumea se îndreaptă spre o catastrofă petrolieră ...
Libertatea
Eclipsa din 12 august: orașul european cu cea mai lungă totalitate și ...
Adevărul
Ce mesaj a transmis Gică Hagi la dispariția lui Franco Baresi: „Unele ...
GSP SPECIAL
Ce a făcut Bulgaria și nu a făcut România, cu stația de pompare pentru ...
Libertatea
yep, nu e nici o exceptie! big like!
Asa este. Amatorismul si reaua intentie reprezinta un cancer generalizat la nivelul tuturor conducatorilor, indiferent de domeniu. Si nu vezi cale de iesire. Oricum ai da-o, ca ne convine sau nu, tot BOR-ul are cel mai eficient management si cei mai potriviti oameni pe posturi, in tarisoara asta. Uite domeniul universitar, de pilda. Si-au taiat craca, avand autonomie, taind si spanzurand. S-au lacomit, s-au dedat viciilor de tot felul si au ajuns sa dea diplome unor ***. La betie, cateodata, pe cate unul il podideste rusinea, dar ii trece repede, odata cu mahmureala. Pe unde te invarti, dai de impostori si de lucru slab cocotat pe functii. De ce-ar fi facut fotbalul exceptie?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
10%
isi saboteaza propria afacere si nu isi da seama ca daca ar avea mai multa chibzuinta si ar face macar 10% din lucrurile elementare care le face un club profesionist de nivelul stelei, sa zicem un anderlecht, un shaktar, un PSV un fiorentina etc etc exemple sunt multe, macar 105 din ce fac aia sa faca si el, si mult ravnitul sau profit ar creste considerabil. Nu ai marketing, nu ai departemtncare se ocupa de monitorizarea jucatorilor, scouteri. Nu ai o strategie clara. De ex ori esti club care creste tineri si incerci sa faci profit, ori ii cresc altii si tu ii cumperi de la ei, dar nu orice tanar e si valoros, si nu MM iti poate spune asta, si atunci revin la parte cu scouterii. Nu faci nici amcar un singur lucru normal la club, maresti salarii dupa un meci reusit, si desfiintezi jucatorii dupa unul mai putin bun. Transferuile le faci haotic, nu dublezi posturile, nu transferi pe psturile deficitare, cand cumperi 8 mijloasi si n-ai varfuri, cand cumperi varfuri dar nu iei fundasi. Iti pui antrenor `maleabil` pe care dupa ce ca il manevrezi ca pe o papusa,. mai iesi si il faci si cu out si cu otet prin presa. Asta e amtorism marca jijel! rezulatele vor fi intotdeauna mici cu acest tip de management. Gloria va fi intamplatoare si de scurt adurata. Asta e adevarul. Si norocul nostru ca in afara de CFR,care au revenit acum, si restul cluburilor sunt conduse cam pe acelasi tipar si de aia estic ateodata rege in tara orbilor, tu fiind chior.
Asta ziceam si eu. A ales comoditatea, dar comoditatea inseamna mediocritate, cel mult, nu performanta.
vezi sa nu uiti sa platesti rata la aifon.
@capitane
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
el nu mai aduce jucatori straini direct de afara, pe straini ii cumpara de la echipa din romania, sau cumpara romani care ies in evidenta, gen budescu sau alibec, cu strainii e frica lui! ii e frica ca nu are capsa dea niste bani unor scouteri, nu lui mm care l-a tepuit cu de alde andrey si elton. sunt jucatori decenti pe afara care ar putea face fata aici cu biro, dinamo e un exemplu bun cu jucatori precum bizonul puljc, palic, mevlje. Sigur ca nu totic are vor fi adusi vor da randamentul dorit, dar se poate cumpara si de afara!
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.