FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - FCSB 2-1

CRAIOVA - FCSB 2-1. Ilie Dumitrescu a surprins în direct: „Steaua e în Liga a 4-a, e clar!”

Articol de - Publicat luni, 13 iulie 2020 00:11 / Actualizat luni, 13 iulie 2020 00:20

După victoria Craiovei cu FCSB, 2-1, Ilie Dumitrescu a uimit cu declarațiile făcute la adresa celor de la FCSB.

După ce mult timp a susținut echipa lui Gigi Becali în disputa pentru identitatea Stelei, Ilie Dumitrescu a spus în această seară, deranjat de ultimele acțiuni de la formația din Liga 1, că adevărata Steaua este echipa din Liga 4.

„Steaua e cea din Liga 4! Clar aia e Steaua, având în vedere tot ce s-a întâmplat de când s-a privatizat noua societate. Ce se întâmplă acum la FCSB nu are nicio legătură cu performanța!

E afacerea lui Gigi Becali, nu-l interesează performanța! Nu sunt surprins de absolut nimic! Se pare că Gigi nu vrea să câștige, nu mai are interes! Poate că e mai important să facă el totul acolo și nu mai contează dacă pierde sau nu. Poate că să facă tot e cea mai importantă victorie pentru el! 

Nu mai am niciun sentiment! Echipa care o scotea pe Ajax din Europa League, care făcea trei reprize bune cu Chelsea... S-a întâmplat ce s-a întâmplat, a trecut! Asta e strategia pe care a ales-o”, a declarat Ilie Dumitrescu la emisiunea „Digi Sport Special”.

VIDEO. Ilie Dumitrescu: „Asta-i Steaua! Eu nu m-am retras de la Pipera SA și nici de la FCSB!

Citește mai multe știri despre FCSB: 

Gigi Becali a pus tunurile pe „central”: „Băi, Bîrsane, știi ce ar trebui să-ți dăm după meciul ăsta?” + ce i-a strigat înainte să închidă telefonul

Bogdan Vintilă, după încă un joc modest: „Sunt foarte supărat!”

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (55)
mordi
mordi  •  14 Iulie 2020, 03:42
Postat de stelbz pe 13 Iulie 2020, 17:11

scuze ...." Am vazut cum Ilie era congestionat la fata..."

Pe tine sa te vad pe Ghencea cand intra CSA ul in Liga 1! Asta-i pohta :)))))). Noi, aia care chiar avem Steaua in sange, ne-am dori sa scapam de tine si de toti cocalaii care nu reprezinta suporterii acestui club.

stelbz
stelbz  •  13 Iulie 2020, 17:11
Postat de stelbz pe 13 Iulie 2020, 17:09

Si tu, mai Ilie ? Am vazut cu Ilie era congestionat la fat, ii tremura glasul si nici lui nu-i venea sa creada ce spune fata de tot ceea ce afirmase pana aseara...! De la el si din unele comentarii de aici afli ca echipa de fotbal CSASteaua ( Steaua Armatei din Liga 4, o echipa INFIINTATA in 2017 prin CUMPARAREA echipei AS Regal Sport Club Ferdinand I)......... este de fapt echipa care a castigat la 7 mai 1986 a castigat Cupa Campionilor Europeni !!!! :))) Da, CSA a castigat-o apoi s-a desfiintat si nu a mai continuat in Liga I pana in anul 2017, apoi s-a hotarat sa revina spre Liga I incepand din liga a 4 a, incercand de 3 ani si nu reuseste ! :))))))))))

scuze ...." Am vazut cum Ilie era congestionat la fata..."

stelbz
stelbz  •  13 Iulie 2020, 17:09

Si tu, mai Ilie ? Am vazut cu Ilie era congestionat la fat, ii tremura glasul si nici lui nu-i venea sa creada ce spune fata de tot ceea ce afirmase pana aseara...! De la el si din unele comentarii de aici afli ca echipa de fotbal CSASteaua ( Steaua Armatei din Liga 4, o echipa INFIINTATA in 2017 prin CUMPARAREA echipei AS Regal Sport Club Ferdinand I)......... este de fapt echipa care a castigat la 7 mai 1986 a castigat Cupa Campionilor Europeni !!!! :))) Da, CSA a castigat-o apoi s-a desfiintat si nu a mai continuat in Liga I pana in anul 2017, apoi s-a hotarat sa revina spre Liga I incepand din liga a 4 a, incercand de 3 ani si nu reuseste ! :))))))))))

Vezi toate comentariile (55)
Comentează