Alte știri din fotbal
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm»”
0
Adrian Mutu a văzut anunțul lui Giovanni Becali și a rămas perplex: „A îmbătrânit. El nu face așa greșeli”
1
Farul, la un pas de titlul cu numărul 3 în Superliga feminină
0
Corvinul a învins FC Voluntari și a promovat matematic în Superliga!
1
Știri din fotbal internațional
Thierry Henry s-a convins: „Această echipă este peste generația «Invincibililor!»”
0
Legendarul Marco van Basten i-a șocat pe olandezi » Cu cine ține la Mondial
0
Ratează Cupa Mondială 2026 din cauza insultelor aduse lui Vinicius? Pedeapsa lui Prestianni a fost extinsă global
0
Primarul Madridului, iureș după Arsenal - Atletico: „Am jucat împotriva UEFA! Au pus în mișcare mașinăria”
0
Lifestyle
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
8
Tensiuni la Real Madrid » 2 milioane de semnături pentru excluderea lui Mbappe din cauza iubitei!
13
Celebra fană a lui Bayern a înmărmurit Gala Met cu o costumație excentrică
2
Cea mai sexy antrenoare din România a leșinat în timpul meciului și a urmat scandalul: „Foame, disperare!”
2
Lista companiilor de stat pe care Sorin Grindeanu voia să le privatizeze: ...
Libertatea
Moștenirea fabuloasă a evreilor în bucătăria românească. Trei rețete ...
Adevărul
În România, a practicat atletism, handbal, rugby, volei și fotbal, apoi a ...
GSP SPECIAL
SUA și Iranul aproape de un acord istoric: memorandum de o pagină pentru ...
Libertatea
sunt in insolventa, sau au facut scandari rasiste ?..))
ce de basme stie Panait Istrati asta...))
ce sa zica si impresarul. daca are oferta de afara steaua il da imediat la foamea lui gigi
Vor fi avocati iar noi o sa le spunem tot impresari. Cum ar fi sa-i zic lui Giovani Becali avocat...?! Nu merge . Chiar daca si unii si altii sunt talhari mai mult sau mai putin acoperiti de acte !
Ar fi ca si cum in justitie ti s-ar interzice dreptul de-a avea avocat.
Pleaca dracu boanghina mongoloida de aici.
Are dreptate cel care a scris mai jos, doar ca e vorba de anul viitor.Jucatorii vor putea fi reprezentati de avocati, notiunea de impresar va disparea.
Pai daca sunt petarde de ce ii cumpara cluburile de afara?Sau te pomenesti ca tu te pricepi mai bine ca aia de la Fiorentina, Tottenham, Southampton?De fapt tu esti un frustrat amarat si cam atat.
Cum să fie interziși impresarii, tu îți dai seama ce prostii vorbești? Le va fi interzis impresarilor, agenților sau fondurilor de investiții (terțe părți) să dețină jucători sub contract profesional. mai pe româmește nu vor putea avea jucători pe care să îi împrumute cluburilor (cum a fost cazul cu Ivo Pinto, de exemplu, deținut de un fond de investiții). Doar cluburile vor putea încheia contracte profesionale cu jucătorii de fotbal. Dar asta nu are nimic de-a face cu contractele de reprezentare (ar fi și culmea să li se interzică jucătorilor dreptul de a fi reprezentați de cine doresc ei. Îți dai seama că dacă-l pui pe Dodel să citească un contract adoarme pe el instantaneu?).
Poate sa plece linistit la vara, ca Steaua are un as in maneca, il ia imprumut pe Tatarusanu, ca mai nou asa se fac afacerile in ghencea, se vinde be bani frumosi si dupa 6-12 luni se intorc petardele.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.