Articol de GSP - Publicat joi, 05 iulie 2012 00:00 / Actualizat joi, 05 iulie 2012 17:55
Augusto Inacio a plecat de la FC Vaslui atunci cînd toată lumea credea că lucrurile merg bine acolo. Nimeni nu se aştepta la acest lucru, mai ales că Adrian Porumboiu a făcut multe achiziţii importante, vrînd titlul cu orice preţ. Fostul tehnician al moldovenilor a vorbit pentru prima dată despre ruptura de Vaslui.
"Cineva şi-a depăşit competenţa la Vaslui, iar eu nu am putut să trec peste asta. Mai tîrziu putea fi şi mai rău, aşa că am preferat să plec acum. Preşedintele a fost foarte clar, dar uită că eu sunt antrenorul şi răspund de rezultate. Nu mi s-a mai întîmplat niciodată aşa ceva, nu pot lucra în aceste condiţii", a spus antrenorul conform abola.pt.
Acesta dezvăluie că instalarea lui Edi Iordănescu este principalul motiv pentru care a plecat, pentru că în acest fel, omul cu care el a colaborat în primele 6 luni a fost înlăturat de la echipă.
"Mi-au fost retrase din atribuţii şi un antrenor secund a fost angajat fără ca eu să fi fost consultat. Joaquim Milheiro, omul meu de încredere, alături de care am obţinut succesele de anul trecut, a fost şi el trecut pe linie moartă.", a mai zis Inacio.
Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!